Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Mieszkańcy naszej gminy mają gest!

Informacje, 02 grudnia 2019 08:16

​Wczoraj (1 grudnia) w salce katechetycznej przy Kościele Parafialnym w Targanicach odbyło się drugie spotkanie w ramach akcji “III Paczka dla Dzieciaczka na Święta od Strażaka” – zbiórka zabawek dla dzieci przebywających w szpitalach i hospicjach.

Podziel się

– Ilość zabawek przerosła nasze oczekiwania, w akcje zaangażowali się zarówno mieszkańcy Targanic jak i całej gminy. Także sklepy z zabawkami, artykułami szkolnymi oraz księgarnie  mówili Organizatorzy zbiórki. – Wszystkiego było dużo: kolorowanek, przyborów szkolnych, gryzaków, zabawek dla dzieci w każdym wieku, puzzli, książek dla dzieci i  młodzieży oraz artykułów pierwszej potrzeby w szpitalu (chusteczki nawilżające, pieluchy).
Duzym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia z pierwszej pomocy. Około 200 osób przyszło podczas tych dwóch niedziel do salki katechetycznej by posłuchać oraz przećwiczyć jak prawidłowo udzielać pomocy. Bardzo aktywni byli seniorzy i dzieci, dopytując o szczegóły i ćwicząc na fantomach.

Organizatorami akcji byli: 
– OSP Targanice,
– Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego “Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce Małopolska”,
– OSP Wadowice, 
– OSP Frydrychowice,
– OSP Lanckorona.

Mieszkańcy naszej gminy pokazali, że mają otwarte serca i chętnie udzieląwsparcia potrzebującym, a po szkoleniach nawet pomogą poszkodowanym. Pomaganie jest fajne!

p   Fot. Remigiusz Bury

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content