Przejdź do treści

Mieszkańcy chcą, by gmina kupiła Pałac

Informacje, 29 lipca 2015 08:39

​Aż 90% mieszkańców, którzy wypełnili ankietę, jest za tym, by gmina kupiła Pałac Bobrowskich. Badanie przeprowadził Wydział Turystyki, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego.

Podziel się

Kolejne pytanie z ankiety brzmiało: jaką wiodąca rolę w Gminie powinien pełnić Pałac Bobrowskich? Tutaj możliwych było kilka odpowiedzi. 
Najwięcej głosów zdobyła funkcja kulturalno-rozrywkowa (45,4%) czyli np. restauracja, klub muzyczny. Kolejno rola kulturalna i kulturotwórcza – 27,6% (Andrychowskie Centrum Kultury, biblioteka, muzeum). 14,4% głosów zdobyła funkcja oficjalna a 12,5% funkcja społeczna.

W karcie należało również wskazać cztery obiekty, które według mieszkańców, powinny znaleźć się w przyszłości w pałacu Bobrowskich lub parku miejskim. 1174 głosy uzyskała winiarnia/kawiarnia, następnie restauracja z salą balową również wysoko, bo aż 1069 wskazań. Kolejnymi obiektami, które otrzymały wysoką ilość głosów to sala koncertowa oraz Muzeum Ziemi Andrychowskiej.

W punkcie czwartym ankiety można było wykazać się inwencją twórczą i podać własne propozycje na zagospodarowanie pałacu i stawu. Spośród 1329 pomysłów najwięcej osób czyli 201 chciałoby zorganizowania na stawie kajaków i rowerków wodnych. 102 mieszkańców opowiedziało się za nowoczesnym, ogrodzonym i większym niż obecny placem zabaw, natomiast 99 głosów uzyskała kawiarnia.

Z ciekawszych propozycji na uwagę zasługują takie pomysły jak siłownia na powietrzu, ścieżki spacerowe, dydaktyczne, rowerowe czy muszla koncertowa. Kilkoro mieszkańców zasugerowało połączenie wyspy z przystanią i stworzenie kawiarni na wodzie. 

Interesującym pomysłem jest też próba odtworzenia jednego z pomieszczeń na sale z czasów Bobrowskich.
Rozprowadzono 4000 kart w wersji papierowej. Możliwe było również wypełnienie ankiety elektronicznie. Reasumując udzielono 2446 odpowiedzi.

źródło: UM Andrychów

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content