Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Informacje, 27 listopada 2019 11:31

21 listopada 2019 r. uczniowie ZSS w Rzykach i dzieci z Przedszkola Publicznego w Rzykach świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

Podziel się
W tym roku przypada wyjątkowa 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 
W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 
W ramach akcji społeczność naszej placówki podejmowała takie aktywności jak: niebieski ubiór, ozdabianie sal i korytarza balonami oraz serpentynami w kolorze niebieskim, uczniowie szkoły własnoręcznie podpisywali listę z wybranymi Artykułami z Konwencji o prawach dziecka, przedszkolaki przeszły korytarzami szkoły w „niebieskim marszu”, a nauczyciele organizowali zajęcia edukacyjne przybliżające prawa dziecka.
 
„Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie” 
(Janusz Korczak)
 
Materiał nadesłany przez Koordynator JK Łysoń
Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content