Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Michał Sikorski z nagrodą za debiut na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni!

Informacje, 27 września 2021 06:09

Aktorskie objawienie – tak o roli Michała Sikorskiego w filmie Sonata można przeczytać w recenzjach. Otrzymał on nagrodę za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Michał Sikorski pochodzi z Wadowic. W latach 2015-2020 studiował aktorstwo w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Od 1 września 2019 w zespole Teatru Polskiego w Poznaniu. Wcześniej grał w Teatrze Ruchu Forma w Inwałdzie.

O filmie:

Zdiagnozowany jako dziecko autystyczne Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z innymi. W wieku kilkunastu lat, wychodzi na jaw, że przyczyną jego izolacji nie jest autyzm, tylko niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. Pragnie zostać pianistą i wystąpić w filharmonii. Nikt poza nim samym i najbliższą rodziną nie wierzy, że głuchy chłopak – chociaż wspomagany nowoczesną technologią – spełni swoje marzenie. Poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla. Pokazuje niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką drogę do osiągnięcia niemożliwego. (filmweb.pl)

Fot. FPFF w Gdyni

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content