Przejdź do treści

Metoda na wnuczka nadal działa

Informacje, 03 października 2017 12:51

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że w ostatnim czasie na terenie powiatu wadowickiego nasiliły się próby wyłudzenie pieniędzy od osób starszych, samotnie mieszkających, metodą na tzw. „wnuczka”.

Podziel się

Jak podaje Komenda Powiatowa: Sprawcy kontaktując się telefonicznie z wytypowanymi przez siebie osobami, wykorzystując w rozmowach autorytet Policji i Prokuratury podają się za osoby bliskie dla rozmówcy – wnuczka, syna – informując przy tym, że znalazły się w trudnej sytuacji i pilnie potrzebują określonej kwoty pieniędzy.

Podobnie było w dniu wczorajszym…została oszukana 67-latka z powiatu wadowickiego. Z poszkodowaną skontaktowały się telefonicznie n/n osoby podające się z córkę i prokuratora, którzy powiadomili kobietę, że zięć spowodował wypadek drogowy i jeśli nie wpłaci ona kaucji w kwocie 40 000 zł mężczyzna zostanie aresztowany. 67-latka dopiero po rozmowie z córką zorientowała się, że została oszukana. Było jednak za późno, ponieważ kobieta przekazała ustaloną kwotę nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł do jej domu.

Jeżeli odbiorą Państwo podobny telefon prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, proszę nawiązać kontakt z osobą bliską, celem weryfikacji podawanych przez rozmówce informacji. Pamiętajmy, że policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

W przypadku powzięcia informacji, iż osoba dzwoniąca próbuje nas oszukać prosimy o natychmiastowe powiadomienie o takiej próbie najbliższej jednostki Policji – telefon alarmowy 997.

Apelujemy o czujność i współpracę. Nie dajmy się oszukać!

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content