Medalowy wrzesień Tempa

Informacje, 02 października 2020 13:15

Julia Michałowska kilka dni temu została Mistrzynią Polski w pchnięciu kulą w kategorii wiekowej do 16 lat. Julia jest zawodniczką MKS Tempo z Kęt. Mistrzynię i jej trenerów gościliśmy w naszym radiu.

Ta jesień jest wyjątkowa dla zawodników Tempa, wciąż przywożą medale z mistrzostw regionalnych, ponadregionalnych i krajowych. Szczególnie dobry był dla zawodników z Kęt wrzesień. Najpierw najmłodsi w kategoriach do 12 lat (U12) i do 14 lat (U14) świetnie spisali się w Łodzi na „Czwartkach lekkoatletycznych (nieformalne mistrzostwa kraju dla tych kategorii). Jako jedyny klub w Polsce Tempo zakwalifikowało do tych zawodów aż siedmioro lekkoatletów, a czworo z nich przywiozło medale: Emilia Stojek – złoto w skoku w dal, Aneta Kręcioch – brąz w biegu na 300 m, Fabiana Annoni – brąz w rzucie piłeczką palantową i Konrad Talik – brąz w skoku w dal.
Potem były mistrzostwa Polski w Radomiu w kategorii U18, gdzie srebro w biegu na 400 metrów przez płotki zdobyła Gabriela Wójcik. Kilkoro innych zawodników uplasowało się co prawda poza podium, ale i tak w krajowej czołówce.
Wreszcie w dniach 26-27 września na pięknym stadionie 650-lecia w Słupsku ponad 800 najlepszych lekkoatletów w wieku 14 i 15 lat rywalizowało w PZLA Mistrzostwach Polski U16. O tych zawodach mówi się, że to Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Tam startuje absolutna czołówka młodzików w Polsce. Wśród nich znalazły się dwie kęczanki: Julia Michałowska i Aleksandra Ptaszek.
Julia Michałowska już w pierwszym rzucie pokazała konkurentkom, że jest najlepsza. Jej wyniku 13 m 35 cm nikt już nie pobił. Zdobyła złoto.
Za kilka dni najmłodsi lekkoatleci z Tempa (U12 i U14) wystartują w Krakowie na Mistrzostwach Małopolski.
Do naszego radia zaprosiliśmy przedstawicieli najlepszego klubu lekkoatletycznego w okolicy. Gościli u nas Julia Michałowska i jej trenerzy – Tadeusz Łysek i Tomasz Sysak. Tutaj możecie posłuchać całej tej audycji.