Przejdź do treści

Mecze prawdy w A klasie

Sport, 31 sierpnia 2023 21:35

Przed nami trzecia kolejka wadowickiej A klasy. Większość spotkań, w tym wszystkie z udziałem drużyn z gminy Andrychów, zaplanowano na sobotę. Wiele z nich zapowiada się niezwykle interesująco.

Celująca w awans Burza Roczyny o godz. 16.00 podejmie sensacyjnego lidera jakim jest Dąb Paszkówka. Warto jednak zauważyć, że dotychczas beniaminek mierzył się z trapionym kłopotami kadrowymi Orłem Wieprz oraz Amatorem Babica, który co najwyżej zaliczany jest do ligowych średniaków. Konfrontacja w Roczynach będzie zatem dla Dębu prawdziwym testem, ale i gospodarze po przegranej w Brzeźnicy będą mieli sobie coś do udowodnienia.

Godzinę później pierwszy gwizdek zabrzmi w Inwałdzie, gdzie miejscowy Huragan zmierzy się z Iskrą Klecza. Oba zespoły mają w tym sezonie wysokie aspiracje, choć podopieczni Kamila Wołczyka na razie nie złapali właściwego rytmu i nie tylko przegrali z sułkowickim Zniczem, ale i wygrana nad Amatorem Babica nie przyszła im łatwo. Jeżeli jednak nie chcą stracić kontaktu z czołówką, to na porażkę z Iskrą nie mogą sobie pozwolić.

Najłatwiejsze zadanie czeka sułkowicki Znicz. Nie dość, że zagra o 17.00 na własnym stadionie, to jeszcze jego rywalem będzie jaroszowicka Skawa, która w tej rundzie jeszcze nie zapunktowała.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content