Przejdź do treści

MDP Roczyny wystartowała w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych

Informacje, 18 czerwca 2023 17:13

W niedzielę przez kilka godzin stadion Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra” w Suchej Beskidzkiej był areną zmagań uczestników VIII Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodów Sportowo - Pożarnicze województwa małopolskiego. W kategorii dziewcząt jedną z dwóch drużyn, które reprezentowały powiat wadowicki była Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Roczyn.

W zawodach wystartowało 39 drużyn, w tym 20 męskich i 19 żeńskich. W uroczystym otwarciu uczestniczyli między innymi sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka, starosta suski Józef Bałos oraz burmistrz miasta Stanisław Lichosyt, a w ceremonii zamknięcia radna wojewódzka Danuta Kawa, reprezentująca marszałka Witolda Kozłowskiego.

Zgodnie z regulaminem przeprowadzono dwie oceniane konkurencje. Najpierw każda z drużyn rywalizowała w zadaniu bojowym, a następnie w biegu sztafetowym na 400 metrów z przeszkodami. O wyniku decydowała suma czasów i punktów karnych. Po ich podliczeniu okazało się, że MDP Roczyny zajęły 13 miejsce.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content