Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

MDK: rewitalizacja i… interesujące znaleziska

Kultura, 16 września 2021 12:02

Rozpoczął się remont Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Szewskiej. To kolejna placówka Centrum Kultury i Wypoczynku przechodząca modernizację.

Oficjalna nazwa realizowanego projektu to: „Rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie”. Dofinansowanie na ten cel – a jest to kwota 191 tysięcy złotych – pozyskano z puli ministra kultury dziedzictwa narodowego i sportu w ramach Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Całkowita suma na wykonanie przedsięwzięcia wynosi 238 750 zł. A co będzie zrobione? – Na tzw. pierwszy ogień pójdzie scena MDK i jej otoczenie – poza samą sceną wyremontowane zostaną: podest, proscenium oraz schody z obu stron – czytamy w oficjalnym komunikacie CKiW. Lifting zyska też m.in. pomieszczenie techniczne za sceną oraz przedsionek od strony zaplecza a także wymienione zostaną stare drzwi wewnętrzne… Na zewnątrz – od strony podwórza i ul. Szewskiej – remontu doczekają nadszarpnięte „zębem czasu” schody oraz powstanie podjazd dla osób z niepełnosprawnością (na wózkach) i dla matek z dzieckiem w wózku. Wraz z remontem – w ramach funduszy ministerialnych – andrychowska instytucja kultury wzbogaci się również o nowy sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, tak niezbędny w dobie nowoczesności, co znacznie poprawi jakość odbioru koncertów i wydarzeń kulturalnych oraz pozwoli na organizowanie imprez plenerowych na wysokim poziomie. Długo oczekiwany remont wiąże się niestety z koniecznością zamknięcia Miejskiego Domu Kultury dla publiczności do końca 2021 roku.

I na koniec ciekawostka. Podczas prac przygotowawczych w tak zwanej „dziupli” – reżyserce, nieużywanej od kilkunastu lat, do której wychodzi się po specjalnych schodach, znaleziono ciekawe przedmioty – różne urządzenia, w tym pulpit reżyserski oraz stare plakaty. Na zdjęciach prezentujemy część znalezisk.

jd Fot. CKiW

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content