Przejdź do treści

Matury w powiecie i w Andrychowie. Wiemy, jak wypadły

Informacje, 07 lipca 2015 10:46

​88% licealistów i 76% uczniów techników ze szkół Powiatu Wadowickiego zdało egzaminy maturalne. To wynik lepszy od średniej krajowej (74%). My przyglądamy się dokładnym wynikom, ze szczególnym uwzględnieniem andrychowskich placówek.

Podziel się

W klasyfikacji szkół z naszego powiatu zdecydowanie najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. M. Wadowity w Wadowicach, gdzie maturę zdało aż 99 procent uczniów. Wysoką średnią na poziomie 90 procent osiągnęli również licealiści z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.
W andrychowskim LO 90% osób uzyskało z egzaminów wynik pozytywny (przystąpiło 208 uczniów). Najlepiej wypadli maturzyści zdający język angielski.

W klasyfikacji techników najlepiej z egzaminami maturalnymi poradzili sobie absolwenci placówek szkolnych w Wadowicach. Średnia w Zespole Szkół nr 1 wyniosła 90 procent, w Zespole Szkół nr 2 im. ks. St. Staszica – 87 procent, a w Zespole Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera – 85 procent zdawalności. Technikum z ZS nr 1 im. T. Kotarbińskiego w Andrychowie – ze 101 osób, które przystąpiły do matury, egzaminy zdało 79%. W technikum w ZS nr 2 im. Królowej Jadwigi zdawalność wyniosła 68% (do egzaminu przystąpiło 56 uczniów „Bawełnianki”).
Do tegorocznej matury przystąpiło 1137 uczniów ze szkół Powiatu Wadowickiego.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content