Przejdź do treści

Marokański wieczór w Klubie Podróżnika

Informacje, 26 września 2023 09:22

Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy kolejny cykl spotkań w Klubie Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” w Andrychowie. Na początek proponujemy podróż do Maroka.

We wtorek 26 września w gościnnych progach Restauracji Na Starym Tartaku w Andrychowie odbędzie się Wieczór Marokański. Początek o godz. 18.00.

W programie: prezentacja „Życie współczesnych Nomadów” przygotowana przez Anetę Okupską i koncert Muzyka Sahary.

Wystąpi El Boudani Mus. Pochodzi z południowej części Maroka, z wioski, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Prezentuje tradycyjny, autentyczny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach. Śpiewa w języku Hassani: o przyrodzie, ludziach, zwierzętach, gwiazdach, miłości, Bogu, pustyni. Gra na gitarze, bębnach oraz na gumbri i kastanietach (karkabat) – instrumentach charakterystycznych dla muzyki Gnawa

Aneta Okupska – etnografka, podróżniczka, animatorka kultury, prezeska Stowarzyszenia Współpracy Polsko-Marokańskiej „Africae Deserta Project”. Organizatorka wypraw podróżniczych, imprez, spotkań, festiwali. Współautorka przewodnika „Maroko”, autorka „Maroko Lajt” (Pascal). Współorganizatorka wypraw 4×4 do Maroka.

Źródło: Koło PTTK Chałupa

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content