Przejdź do treści

Mandaty za prędkość

Informacje, 20 kwietnia 2016 12:14

​Kolejne wzmożone kontrole policji na terenie powiatu wadowickiego. 19 kwietnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali, jak szybko jeżdżą kierowcy po naszych drogach. Efekt? 140 kontroli, 105 przewinień i 101 mandatów.

Podziel się

Rekordzistów „złapano” poza terenem naszej gminy. W miejscowości Stanisław Górny 57-letni kierowca ze Skawiny przekroczył prędkość o 54 km/h (Jechał 94 przy ograniczeniu do 40 km/h). W tej samej miejscowości 41-latek z Kalwarii Zebrzydowskiej, jadąc Porsche, zbliżył się do tego rekordu (93 km/h).
Policja jednocześnie przypomina o obowiązkach wynikających z art. 19 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym tj: o obowiązku jazdy z  prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu, hamować w sposób nie powodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w  razie hamowania.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content