Przejdź do treści

Mandaty dla pieszych, rowerzystów i kierowców

Informacje, 09 sierpnia 2016 11:04

​Mandaty dla piętnastu kierowców, dwudziestu rowerzystów i 37 pieszych. To efekt akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” zorganizowanej przez policję na terenie powiatu wadowickiego.

Podziel się

Akcję przeprowadzono 8 sierpnia. 15 kierowców otrzymało mandaty m.in. za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach. Sporo rowerzystów musi zapłacić także za swoje błędy, głównie za jazdę wzdłuż pasów i nieprawidłowe oświetlenie. Piesi z kolei przechodzili przez jezdnię w niedozwolonych miejscach albo na czerwonym świetle. 

W trakcie akcji zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Policja apeluje: – Przypomnijmy, iż wiele wypadków drogowych to wypadki z udziałem pieszych, osób które przechodziły przez jezdnię, szły poboczem nie tylko w terenie niezabudowanym, ale również w terenie zabudowanym w szczególności w terenie wiejskim. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content