Przejdź do treści

Maluchem przez Afrykę

Kultura, 09 czerwca 2015 08:58

​Wielu nie wierzyło w tę wyprawę. Udało mu się i teraz o niej opowiada. W poniedziałek 8 czerwca gościem cyklu Andrychowski Wagabunda był Arkady Paweł Fiedler, wnuk słynnego pisarza i podróżnika, Arkadego Fiedlera.

Podziel się

Arkady Paweł zorganizował sobie niezwykłą wyprawę – fiatem 126p przejechał przez Afrykę. Przygodę z maluchem rozpoczął w Kairze. Jak sam przyznaje, podczas samej podróży  nie doszło do żadnej poważnej usterki samochodu. Zepsuł się tuż przed wyprawą. 
Największym problemem było jednak odzyskanie samochodu z portu w Egipcie. Załatwianie spraw administracyjnych zajęło dwa tygodnie, pochłonęło ponad połowę budżetu całej wyprawy. – Chciałem jak najszybciej opuścić Egipt. Straciłem tu mnóstwo czasu – opowiadał. 
W Sudanie zmagał się niezwykłym upałem, temperatura przekraczała momentami 50 st. C. Walczył z zalegającym na drogach błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską „tarką” w Tanzanii. Ale poznał w podróży wspaniałych ludzi, zobaczył niezwykłe miejsca. 
Ogółem wyprawa trwała ponad trzy miesiące, „maluch”, przejechał 16 tys. km (meta w RPA). Podczas podróży powstał film, którego fragmenty publiczność mogła oglądać podczas spotkania. 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content