Przejdź do treści
Reklama

Malowanie „na żywo”

Kultura, 31 marca 2015 11:50

19 marca w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, odbył się I Gminny Konkurs Malarstwa i Rysunku „Plamą i kreską w świat baśni J. Ch. Andersena”. Było to niezwykłe wydarzenie, bo uczestnicy wykonywali swoje prace na żywo. Sala MDK zamieniła się w prawdziwy warsztat plastyczny, wypełniony sztalugami. Przybyłych gości powitała p. Aneta Stuglik, pomysłodawczyni konkursu.

Podziel się

Aby zainspirować młodych artystów i wprowadzić ich w świat cudownej baśni, zaprosiła ich do Kina Studyjnego Świadomego Widza, na projekcję bajki, nakręconej na podstawie baśni Andersena. Przed rozpoczęciem konkursu pani Aneta omówiła tematykę prac oraz działania twórcze. Zrelaksowani uczestnicy i z głowami pełnymi pomysłów, zabrali się do pracy. Każdy mógł wybrać sobie dowolną technikę plastyczną i w ciągu pięciu godzin wykonać jedną pracę. Podczas przerwy raczyli się pysznymi drożdżówkami, ufundowanymi przez Piekarnię Antoniego Piskorka z Nowej Wsi. Konkurs miał charakter warsztatowy, konfrontacji, nawiązywania nowych znajomości. Artyści wykazali się ogromną wrażliwością estetyczną, niezwykłą wyobraźnią i uzdolnieniami. Jury w składzie: Aneta Stuglik, Zbigniew Bury, Lesław Najbor, przyznało nagrody z zachowaniem podziału na grupy wiekowe. Nagrodzone prace oraz nazwiska zwycięzców konkursu zostaną wyeksponowane w przyszłym tygodniu (25 marca) o godz. 16.30 w MDK w Andrychowie. Poznamy wówczas zwycięzców konkursu. Pozwólmy sobie teraz wymienić uczestników: Anna Naglik z ZSS w Zagórniku, Wiktoria Urbańska z ZSS w Zagórniku, Alicja Kiełczewska z ZSS w Sułkowicach-Łęgu, Kinga Madeja z ZSS w Sułkowicach-Łęgu, Aleksandra Bronstedt z ZSS w Targanicach, Daria Marczak z ZSS w Targanicach, Agnieszka Kukuła z SP Nr 4 w Andrychowie, Kinga Adamczyk z SP Nr 4 w Andrychowie, Julia Płużek z SP Nr 4 w Andrychowie, Ewelina Jura z OWR w Andrychowie, Zuzanna Ściga z ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie, Karolina Kryjak z ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie, Anna Polak z SP Nr 2 w Andrychowie, Wiktoria Sordyl z SP Nr 4 w Andrychowie, Natalia Kopeć z ZSS w Inwałdzie, Nikola Honkisz z ZSS w Inwałdzie, Aleksandra Góra z ZSS w Zagórniku, Karolina Gałgańska z ZSS w Zagórniku, Aleksandra Góral z ZSS w Sułkowicach-Łęgu, Anna Lasocka z ZSS w Sułkowicach-Łęgu, Wiktoria Kierczak z ZSS w Targanicach, Daria Zaborowska z ZSS w Targanicach, Kamil Smaza z ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie, Justyna Sitarz z Gim. Nr 2 w Andrychowie, Karolina Porzycka z Gim. Nr 2 w Andrychowie.
Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Serdeczne podziękowania należą się fundatorom nagród: MS Muzeum Sztuki w Łodzi, Wyd. Media Rodzina. (mp)

Podziel się
Skip to content