Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Małopolski konserwator zabytków w Andrychowie

Informacje, 10 lipca 2015 14:17

​Jan Janczykowski, Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków gościł w Andrychowie. Razem z burmistrzem Tomaszem Żakiem oraz Urszulą Odrzywolską-Mazgaj z Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomościami UM w piątek 10 lipca odwiedzali te miejsca w Andrychowie i okolicy, gdzie gmina planuje albo prowadzi działania związane z poprawą stanu lokalnych zabytków.

Podziel się

Na początek przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Urzędu Ochrony Zabytków wizytowali Zagórnik, by obejrzeć niedawno zakończony remont kaplicy św. Bartłomieja i św. Łukasza. Zakres prac obejmował m.in.: wymianę poszycia dachu, renowacje ścian, utwardzenie terenu, budowę instalacji kanalizacji deszczowej. Konserwator ocenił pozytywnie remont, ale wciąż pozostaje otwarta kwestia renowacji wnętrza kościółka.

Później spotkanie przeniosło się do Andrychowa, w okolice cmentarza żydowskiego (tu dyskutowano na temat wymiany ogrodzenia wokół cmentarza), a potem do Pałacu Bobrowskich. Rozmowy dotyczyły prac związanych z remontem andrychowskiego „zamku” po ewentualnym wykupieniu obiektu od właścicieli. – Chcę aktywnie uczestniczyć w pracach projektowych związanych z przebudową pałacu – zapewniał dr inż. Arch. Jan Janczykowski, dyrektor Urzędu. – To z pewnością pozwoli nam zwiększyć tempo wszystkich procedur.

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content