Przejdź do treści

Malarski piątek w Wadowicach

Informacje, 21 października 2023 11:27

Wczorajszego wieczoru uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy malarstwa artystów z grupy plastycznej NADSKAWIE, która prezentowana jest w holu teatralno-kinowym Wadowickiego Centrum Kultury.

Licznie zgromadzeni goście mogli zobaczyć około 50 prac namalowanych w różnych technikach. Artystów łączy wspólna pasja i zamiłowanie do sztuki. Otwierająca wystawę Tamara Wiecheć przekazała wyrazy uznania dla twórców Nadskawia, który kultywują tradycje regionalne Wadowic i okolic.

Jak wspomniał obecny na otwarciu Zbigniew Jurczak – honorowy członek grupy, obecnie grupę tworzy trzecie pokolenie artystów, pochodzących z regionu Wadowic i Nadskawia. Przypomniał o grupie Literackiej „Nadskawie”, wspomniał również nieco o historii grupy Beskidnicy, nieżyjących już artystach: Franciszku Suknarowskim, Stefanie Rzechowskim czy Karolu Pustelniku. – Cieszy mnie to, że dziś jest wielu artystów, którzy malują w naszym regionie. Kiedyś środowisko było niewielkie, a w tej chwili środowisko plastyczne jest bardzo duże. Jest to jedna z dziedzin, która wpływa na kulturę człowieka, na jego wrażliwość i obyczajowość w tych podłych czasach – mówił były prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej. Artyści dostali również upominki od Organizatora.

W wystawie udział wzięli: Zbigniew Bury, Urszula Dąbrowa, Grzegorz Giermek, Zbigniew Jurczak, Rafał Lenart, Ireneusz Młynarczyk.

Ekspozycja czynna do 8 grudnia 2023 r. zapraszamy!

p Fot. Anna Płonka

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content