Przejdź do treści
Reklama

„Mała książka – wielki człowiek” w andrychowskiej bibliotece

Kultura, 29 października 2020 13:56

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka, a także budowania rodzinnych relacji. Z tego też powodu Instytut Książki postanowił zaprosić najmłodszych Czytelników z całej Polski wraz z rodzicami do udziału w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. W akcję włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie.

Część projektu realizowana przez biblioteki publiczne, w tym andrychowską MBP, skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Oprócz chęci wypracowania u najmłodszych Czytelników nawyku sięgania po książkę, akcja ma też na celu kreowanie wizerunku biblioteki jako miejsca przyjaznego, pomagającego rozwijać zainteresowania, które warto odwiedzać jak najczęściej.

Jak przystąpić do projektu?
Wystarczy zgłosić się wraz z dzieckiem do biblioteki w Andrychowie lub jednej z filii. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 3 – 6 lat (rocznik 2014, 2015, 2016, 2017), zarówno posiadających już konto czytelnika, jak i tych, których rodzice chcą dopiero zapisać do biblioteki. Na każdego uczestnika czeka specjalna wyprawka na dobry start czytelniczej przygody. Znajdują się w niej książka „Pierwsze czytanki dla…”, broszura informacyjna dla rodziców poświęcona roli książki w życiu dziecka, a także Karta Małego Czytelnika z miejscem na naklejki, przyznawane za każdorazową osobistą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej 1 książki. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko otrzyma imienny dyplom Małego Czytelnika, który będzie stanowił pamiątkę nie tylko jego udziału w akcji, ale także stania się pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego naszej lokalnej społeczności.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Daria Rusin

Podziel się
Skip to content