Przejdź do treści

Mają się czym pochwalić

Informacje, 17 sierpnia 2015 12:28

Strażacy z OSP Roczyny pokazali w Andrychowie swój nowy samochód IVECO. Przyjechali nim dziś – 17 sierpnia – pod Urząd Miejski.

Podziel się

Samochód kosztował blisko 640 tys. zł. W tej sumie jest 320 tys., jakie dołożyła do zakupu Gmina Andrychów. Prezes OSP Roczyny Kazimierz Rajda serdecznie dziękował władzom za tę dotację. Reszta ogólnej sumy pochodziła z funduszu Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ochotnicy sami dołożyli też do zakupu 70 tys. zł z własnych składek i wsparcia mieszkańców Roczyn.  Prezes przyznaje, że na taki nowoczesny i profesjonalny wóz ochotnicy czekali kilka lat. Tym większa jest teraz radość z nowego auta, że strażacy spodziewali się go już na stulecie swojej jednostki w 2011 r. 
Piękny i nowoczesny samochód, który zastąpi wysłużone 29-letnie auto, musi jeszcze zostać doposażony w nowoczesny sprzęt. Trafi tam też sprzęt ratowniczy ze starego pojazdu, bo auto będzie pełniło funkcje ratowniczo-gaśnicze. 
IVECO ma zbiornik na 3,5 tys. litrów wody, a do tego dwuzakresową pompę o mocy do 40 atmosfer . Auto przystosowane jest do jazdy i pracy w terenie. mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content