Przejdź do treści

Mają serca i wyobraźnię – pojadą do Rzymu

Informacje, 31 maja 2017 11:27

Dwudziestu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie 29 maja w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie odebrało główną nagrodę w X edycji konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

Podziel się

Organizatorem tego konkursu, który ma przygotowywać uczniów do niesienia pomocy potrzebującym jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Małopolski Kurator Oświaty.  
Uczniowie i ich opiekunowie z ZS nr 2 wygrali tegoroczną edycję konkursu swoim projektem „Samarytanie współczesności”. W jego ramach od września ubiegłego roku podejmowali działania charytatywne na rzecz niepełnosprawnych dzieci, seniorów, osób chorych czy ubogich. Dzielili się tym co posiadają: wolnym czasem, dobrym słowem i sercem. Wykorzystywali swoje talenty: haftując i szyjąc podusie – przytulanki, przygotowując własnoręcznie upominki, organizując spotkania integracyjne, występując w reżyserowanych przez siebie spektaklach. Tym samym wolontariusze z andrychowskiej Bawełnianki odpowiedzieli na przesłanie ojca świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy "dawali świadectwo miłosierdzia" i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. 
Ich projekt i praca w ramach jego realizacji zyskały najwyższe uznanie komisji konkursowej i całość została najwyżej oceniona spośród 30 rywalizujących szkół.  To wielki sukces dla uczniów andrychowskiej szkoły, którzy w czerwcu w nagrodę  pojadą wraz z opiekunami do Rzymu. (mn)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content