Przejdź do treści

Magnum II za mocne dla Backhandu Andrychów 

Sport, 16 grudnia 2022 11:38

Jak po grudzie idzie w ostatnich tygodniach czwartoligowym tenisistom stołowym Backhandu Andrychów. We wczorajszy (15 grudnia) wieczór na tarczy wrócili z Koźmic Wielkich, gdzie ulegli 5:9 miejscowemu Magnum-Wesem II.

Andrychowianie źle weszli w mecz, przegrywając trzy z czterech pierwszych gier pojedynczych. Po deblach sytuacja nie uległa zmianie, gdyż każda z drużyn wygrała po jednej potyczce. Wydawało się, że w drugiej kolejce singli nastąpił przełom. Zawodnicy Backhandu zrewanżowali się bowiem rywalom za początek konfrontacji i na tablicy wyników pojawił się remis 5:5. Niestety, goście nie poszli za ciosem. Zdecydowała o tym między innymi porażka Michała Ostanka z Krzysztofem Zalewskim. Na koniec Rafał Merta po pięciosetowym boju musiał uznać wyższość Marka Nowickiego, choć był to już pojedynek o pietruszkę, bo gospodarze mieli zapewnione dwa punkty meczowe.

Po ośmiu z jedenastu kolejek w tabeli prowadzi Bronowianka II Kraków (13 punktów). Backhand (5) w dwunastozespołowej stawce zajmuje 10. lokatę.

Magnum-Wesem II Koźmice Wielkie – Backhand Andrychów 9:5
Backahnd: Ostanek (2,5), Holcman (1,5), Merta (1), Nowak (0). 

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content