Przejdź do treści

Ludziki w Andrychowie

Kultura, 23 czerwca 2021 11:06

Wakacyjna ekspozycja w Galerii Sztuk"i" w Andrychowie zaciekawi nawet najmłodszych mieszkańców naszej gminy i gości. Swoje rzeźby ze złomu zatytułowane "Ludziki" zaprezentuje Krzysztof Kadłubowski mieszkający w Wadowicach.

TRASH ART – SZTUKA ZE ZŁOMU
„LUDZIKI”

Zawsze zastanawiałem się, czy zepsuty przedmiot codziennego użytku, a co dopiero złom, ma szanse trafić do galerii sztuki? Może wydaje się to niemożliwe, ale staram się zatrzeć granicę między codziennością, a sztuką.

Biorąc pod uwagę fakt, iż jestem czynnym architektem dążącym do uzyskania najlepszego połączenia formy i funkcji w projektowaniu, stale szukam pretekstu do działania na różnych poziomach otaczającej mnie przestrzeni. Wynikiem tych poszukiwań są realizacje nie mające nic wspólnego z architekturą, a wręcz są jej zaprzeczeniem ze względu na materiał, formę, skalę ale jednocześnie inspirujące mnie do dalszych poszukiwań uzyskania nowych środków wyrazu.

Zastanawiałem się czy zardzewiały zbiorniczek, grabie czy sztućce mogą być rzeźbą?

Odpowiedź na to pytanie uzyskacie odwiedzając wystawę w galerii przy andrychowskim magistracie w czasie wakacji. Ekspozycja czynna od 2 lipca do 30 sierpnia 2021 r. w godzinach otwarcia Galerii Sztuk”i” w Punkcie Informacji Turystycznej w Andrychowie.

Krzysztof Kadłubowski (ur. 1972) mieszka i tworzy w Wadowicach.

Jest czynnym członkiem Izby Architektów, prowadzi własne biuro projektowe, maluje, projektuje formy przemysłowe.

Najmniejsza rzeźba ma wysokość 4 cm największa 58 cm, brały udział w wystawach indywidualnych i grupowych, kilkadziesiąt stanowi część kolekcji prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawy:
TŁOCZNIA SZTUKI | ul. Józefa 8, Kraków – lipiec 2013 – wystawa indywidualna;

FUNDACJA NEW ERA ART JANA POTOCKIEGO – PRACOWNIA POD BARANAMI, Rynek Główny 27, Kraków – listopad 2013 – wystawa indywidualna;

WADOWICKIE ŚRODOWISKO ARTYSTYCZNE – Wadowickie Centrum Kultury – październik 2015 – wystawa zbiorowa;

STARA SZKOŁA TRZCIN – listopad 2016 – wystawa indywidualna;

TEATR LALEK ARLEKIN W ŁODZI – styczeń – grudzień 2020 – wystawa indywidualna „drugie życie garnka” (80 rzeźb).Źródło: Materiał nadesłany przez autora wystawy, CKiW w AndrychowiePodziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content