Przejdź do treści

Listopad w Kinie Centrum

Kultura, 08 listopada 2023 09:39

Premiery, nagradzane na konkursach filmowych produkcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Kino Centrum w Wadowicach zaprasza do zapoznania się z najnowszym repertuarem.

repertuar Kino centrum

Film w polskiej wersji językowej – 2D – dubbing

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

Familijny, prod. Łotwa, reż. Uldis Cipsts, wyk. Rezija Kalnina, Talis Lasmanis, Maria Kulikovskaya, czas 84 min., od 10 l.

Nowa i spektakularna adaptacja znanej każdemu lektury szkolnej o rudowłosej Ani, która trafia z sierocińca do przybranych rodziców, którzy oczekiwali na chłopca…

Zapraszamy na spotkanie z sympatyczną, rudowłosą Anią, którą wszyscy znamy z pięknych książek autorstwa Lucy Maud Montgomery. A jeżeli ktoś z was jeszcze jej nie poznał to gwarantujemy, że takiej bohaterki nie da się zapomnieć. Ania z Zielonego Wzgórza to wyjątkowa osoba, wulkan młodzieńczej wyobraźni połączony z błyskotliwą inteligencją i prawie nieziemskim uduchowieniem. Jej obecność zmienia życie wszystkich wokół i koloruje codzienność na tysiąc barw i znaczeń. Zapraszamy na film

SEANE: 9 listopada, godz. 15:00; 10 listopada, godz. 14:30; 11 listopada, godz. 14:30; 12 listopada, godz. 14:30.

Bilety: 17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy/KDR)


Nominowany do nagrody Złote Lwy

RÓŻYCZKA 2

Dramat, prod. Polska, reż. Jan Kidawa Błoński, wyk. Magdalena Boczarska, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, czas 106 min., od 15 l.

Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż (Paweł Małaszyński). Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę

Bilety: 17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy/KDR)

SEANS: 9 listopada, godz. 17:00


Najnowszy film Martina Scorsese

Film z polskimi napisami

CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA

dramat, kryminał, prod. USA, reż. Martin Scorsese, wyk. Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, czas 206 min., od 15 l.

Na początku XX wieku plemię północnoamerykańskich Indian Osagów niemalże z dnia na dzień doszło do ogromnej fortuny, dzięki odkryciu na zamieszkiwanych przez siebie terenach złóż ropy naftowej. Pochodzące z wydobycia „płynnego złota” astronomiczne sumy i wizja oszałamiającego bogactwa jak magnes przyciągały typy spod ciemnej gwiazdy. Biali ludzie bez skrupułów nie tylko wykorzystywali, naciągali i okradali posiadaczy praw do złóż, ale w skrajnych, nierzadkich przypadkach uciekali się do mordowania członków plemienia Osagów, by zawłaszczyć ich majątek.

Przedstawione w filmie „Czas Krwawego Księżyca” wydarzenia, oparte na prawdziwej historii związku Ernesta Burkharta i Mollie Kyle, rozgrywają się w westernowej scenerii Dzikiego Zachodu, pokazując jak miłość i zdrada przeplatają się w fascynującej wielkoekranowej narracji.

SEANS: 9 listopada, godz. 19:00
Bilety:
17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy/KDR)


Nominowany do nagrody Złote Lwy

FIGURANT

Dramat, prod. Polska, reż. Robert Gliński, wyk. Mateusz Więcławek, Marianna Zydek, Adrian Brząkała, czas 103 min., od 15 l.

Psychologiczny portret Budnego – esbeka, który przez dwadzieścia lat inwigilował Karola Wojtyłę. Między mężczyzną a nieświadomym jego istnienia biskupem (nigdy nie stanęli ze sobą twarzą w twarz) rodzi się szczególna więź: jednostronna, obsesyjna i patologiczna.
SEANSE: 10 listopada, godz. 16:30; 11 listopada, godz. 16:30; 12 listopada, godz. 16:30; 14 listopada, godz. 16:30; 15 listopada, godz. 21:00; 16 listopada, godz. 16:30.
Bilety: 17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy/KDR)


Premiera!

W tym roku nawet najwięksi sceptycy uwierzą w Mikołaja!

UWIERZ W MIKOŁAJA

Świąteczna komedia romantyczna, reż. Anna Wieczur-Bluszcz, scen. Ilona Łepkowska, wyk., Agnieszka Więdłocha, Mateusz Janicki, Antoni Pawlicki, czas ok. 100 min., od 13 l.

Pełna humoru, emocji i ciepła ekranizacja książkowego bestsellera uwielbianej autorki powieści, sprzedających się w milionowych nakładach. Literatura Magdaleny Witkiewicz od lat wzrusza i motywuje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą, a ich autorka nazywana jest specjalistką od szczęśliwych zakończeń.

Miłość w romantycznym blasku kominka, poszukiwania babci z prawdziwego zdarzenia, tajemniczy nieznajomy i walka o uczycie, które nigdy nie rdzewieje. To wszystko w magicznym świątecznym czasie, gdy cuda się zdarzają, a Mikołaj odwiedza nawet najbardziej niegrzeczne dzieci

Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

SEANSE: 10 listopada, godz. 19:00; 11 listopada, godz. 19:00; 12 listopada, godz. 19:00; 14 listopada, godz. 19:00; 15 listopada, godz. 16:30; 16 listopada, godz. 19:00; 17 listopada, godz. 16:30; 18 listopada, godz. 16:30; 20 listopada, godz. 16:30; 21 listopada, godz. 16:30; 22 listopada, godz. 21:00; 23 listopada, godz. 16:30.

Bilety: 17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy/KDR)


środAwisko 19:00”

Najnowszy film Romana Polańskiego

Film z polskimi napisami

THE PALACE

Komedia, dramat, prod. Włochy, Szwajcaria, Polska, Francja, reż. Roman Polański, wyk. Oliver Masucci, Fanny Ardant, John Cleese, czas 100 min., od. 15 l.

W ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach, egzotyczna mieszanka zamożnych gości, rozpieszczanych przez obsługę hotelową, stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości.

Twórcy filmu przeplatają wątki, czarny humor, zestawienia absurdu i zadziwiających konkluzji. Ale także momenty nostalgii dla świata, który, jakkolwiek by się to mogło teraz wydawać żałosnym, w ostatnich godzinach dwudziestego wieku, kierował się jednak logiką i racjonalnym optymizmem co do własnej przyszłości.
SEANS: 15 listopada, godz. 19:00
Bilety: 10 zł


Premiera!

Film w polskiej wersji językowej – 2D – dubbing

INSPEKTOR PAJĄK

Animacja, familijny, prod. Hiszpania, reż. Julio Soto Gurpide, czas 88 min., od 5 l.

Wielka przygoda podczas podniebnej podróży. Najlepszy śledczy w świecie owadów musi rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca. Dynamiczna akcja, intrygujące postacie, mnóstwo humoru i ekscytujące śledztwo, które da do myślenia nie tylko najmłodszym.
SEANSE: 17 listopada, godz. 14:30; 18 listopada, godz. 14:30; 20 listopada, godz. 14:30; 23 listopada, godz. 14:30; 25 listopada, godz. 13:00; 26 listopada, godz. 15:00; 27 listopada, godz. 15:00; 28 listopada, godz. 15:00; 29 listopada, godz. 14:00; 30 listopada, godz. 15:00.
Bilety:
17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy/KDR)


Premiera!

Film producenta „Układu Zamkniętego”

POLOWANIE

Thriller, polityczny, sensacyjny, prod. Polska, reż. Paweł Chmielewski, wyk. Michał Czarnecki, Magdalena Walach, Andrzej Andrzejewski, Artur Barciś, czas 120 min., od 15 l.

Główny bohater mieszka w prowincjonalnym miasteczku. Po tragicznym wypadku spowodowanym zaniedbaniami rządzących, postanawia wkroczyć na ścieżkę polityki i ubiegać się o urząd burmistrza. Już w trakcie kampanii wyborczej styka się z nielegalnymi metodami walki politycznej. Seria fatalnych wydarzeń, w tym zamach na jego życie, sprawia, że traci rodzinę, godność i społeczny szacunek. Jednak jego siła i determinacja nie pozwalają mu odpuścić. Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.
SEANSE: 17 listopada, godz. 20:30; 18 listopada, godz. 19:00; 20 listopada, godz. 19:00; 21 listopada, godz. 19:00; 22 listopada, godz. 16:30; 23 listopada, godz. 19:00.
Bilety: 17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy/KDR)


środAwisko 19:00”

Film wyłącznie dla widzów pełnoletnich – od 18 r. ż.
Film z polskimi napisami

PRZEJŚCIA

Melodramat, prod. Francja, Niemcy, reż. Ira Sachs, wyk. Franz Rogowski, Ben Whishaw, Adele Exarchopoulos, czas 91 min., od 18 l.

Film o współczesnych związkach w wersji tylko dla dorosłych. Multikulturowy Paryż, a w nim troje kochanków uwikłanych w ryzykowną grę w pożądanie. Gwiazda europejskiego kina Franz Rogowski, rozsławiony filmem „Pachnidło” Ben Whishaw oraz znana z „Życia Adeli” i „Pięciu diabłów” Adèle Exarchopoulos tworzą w głośnym dramacie Iry Sachsa erotyczny trójkąt, w którym seks i uczucia dają wybuchową mieszankę. Jak na Paryż przystało, rewolucja zaczyna się w kawiarni. Świętujący zakończenie zdjęć filmowiec Tomas poznaje Agathe. Bez zastanowienia rzuca się w wir nowej namiętności, podczas gdy w mieszkaniu czeka na niego lojalny, wyrozumiały mąż Martin. Szukając osobistego spełnienia i emocjonalnych podniet, wszyscy troje eksplorują swoje ciała, uczucia i granice. Każde z nich będzie musiało zmierzyć się z pytaniami, na które nie są gotowi – i którym nie chcą stawiać czoła.
SEANS: 22 listopada, godz. 19:00
Bilety: 10 zł


Film z polskimi napisami

Cuda nie dzieją się same…”

KLUB CUDOWNYCH KOBIET

komedia, prod. Wielka Brytania, Irlandia, reż. Thaddeus O’Sullivan, wyk. Laura Linney, Kathy Bates, Maggie Smith, czas 90 min., od 15 l.

Lata sześćdziesiąte XX wieku. Trzy kobiety z robotniczej dzielnicy Dublina – Lily, Eileen i Dolly, pragną odbyć pielgrzymkę do słynnego francuskiego sanktuarium w Lourdes. Dzięki parafialnemu konkursowi talentów mogą wreszcie zrealizować to marzenie. Gdy ruszają w podróż, dołącza do nich mocno sceptyczna Chrissie, która pod urokiem osobistym i pewnością siebie ukrywa zgorzknienie. Po drodze ożywają dawne urazy, zmuszając uczestniczki wyprawy do konfrontacji z bolesną przeszłością. Czy przyjaźń i współczucie przyniosą uzdrawiający efekt?
SEANSE: 25 listopada, godz. 15:00, 26 listopada, godz. 17:00; 27 listopada, godz. 17:00; 28 listopada, godz. 17:00; 29 listopada, godz. 21:00; 30 listopada, godz. 17:00
Bilety: 17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy/KDR)


Premiera!

Najnowszy film Ridleya Scotta

Film z polskimi napisami

NAPOLEON

Dramat, biograficzny, prod. USA, reż. Ridley Scott, wyk. Joaquin Phoenix, Venessa Kirby, Ben Miles, czas 158 min., od 15l.

Ridley Scott to reżyser takich znakomitych filmów jak „Blade Runner” oraz „Gladiator”. Tym razem zobaczymy premierę jego kolejnej produkcji – „Napoleona”. Film opowiada o drodze do władzy nad Europą francuskiego cesarza widzianej przez pryzmat jego związku z cesarzową Józefiną. W filmie nie zabraknie widowiskowych scen wojennych, których żaden reżyser nie pokazuje lepiej od Ridleya Scotta. W roli Napoleona zobaczymy laureata Oscara® Joaquina Phoenixa, a w roli Józefiny nominowaną do Oscara® Vanesse Kirby.
SEANSE: 25 listopada, godz. 17:00, 26 listopada, godz. 19:00; 27 listopada, godz. 19:00; 28 listopada, godz. 19:00; 29 listopada, godz. 16:00; 30 listopada, godz. 19:00; 1 grudnia, godz. 20:00; 2 grudnia, godz. 18:15; 3 grudnia, godz. 17:00; 4 grudnia, godz. 19:00; 5 grudnia, godz. 19:00; 6 grudnia, godz. 21:00; 7 grudnia, godz. 19:00.

Bilety: 17 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy/KDR)


środAwisko 19:00”

Nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes

Film z polskimi napisami

HOW TO HAVE SEX

Dramat, prod. Wielka Brytania, reż. Molly Manning Walker, wyk. Mia McKenna-Bruce, Shaun Thomas, Lara Peake, czas 98 min., od 15 l.

Energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego intrygujący portret pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję.

How to Have Sex” w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to opowieść o trzech dziewczynach, które jadą do Grecji na szalone wakacje. Film spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard.
SEANS: 29 listopada, godz. 19:00

Bilety: 10 zł

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content