LII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wadowice w tenisie stołowym!

Sport, 14 listopada 2022 09:11

11 listopada 2022 r. Chocznia była gospodarzem LII Otwartych Mistrzostw Powiatu Wadowice w tenisie stołowym o Puchar Niepodległości. Mistrzostwa otwarte zostały przez prezesa klubu Olimpia Chocznia Daniela Mastka. Zawody zostały zorganizowane przez klub sportowy OLIMPIA Chocznia oraz Starostwo Powiatowe Wadowice.

W turnieju udział wzięło 80 zawodników i zawodniczek z wielu powiatów województwa małopolskiego. Turniej rozegrano w 10 kategoriach wiekowych od najmłodszych żaków do kategorii seniorskich włącznie. Najlepszymi zawodnikami LII Mistrzostw Powiatu Wadowice zostali: wśród kobiet Zuzanna Piekarczyk (MKS,, Skawa” Wadowice), natomiast w kategorii męskiej Robert Żydek (LKS,, Victoria” Nidek). Zuzanna i Robert wywalczyli po dwa złote medale, zwyciężyli swoje kategorie młodzieżowe oraz odnieśli zwycięstwa w kategoriach seniorskich pokonując w nich o wiele starszych zawodników.

Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek.