Przejdź do treści

Ligowy przedsmak pucharowej potyczki

Sport, 16 września 2022 19:48

O tym, że los potrafi płatać figle wiadomo nie od dziś. Terminarz IV-ligi piłkarskiej tak się ułożył, że w ramach 9. kolejki Orzeł Ryczów podejmie Beskid. Spotkanie będzie miało ten smaczek, że już w środę (21 września) te drużyny spotkają się ponownie. Tyle tylko, że w Andrychowie w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Wadowice.

Biorąc pod uwagę rangę środowego spotkania można spodziewać się, że w jutrzejszym (sobota, godz. 13.00) meczu trenerzy obu drużyn będą starali się nie pokazać wszystkich swoich atutów, pozostawiając „coś” w zanadrzu na potyczkę pucharową. Nie można także wykluczyć, że zdecydują się na kadrowe roszady, aby oszczędzić siły swoich najlepszych zawodników. W tej sytuacji trudno nawet silić się na typowanie wyniku konfrontacji. Patrząc w ligową tabelę, to minimalnie wyżej jest w niej Orzeł, ale to efekt falstartu podopiecznych Tomasza Moskały. Ostatnio są już w gazie i szybko odrabiają punktowe straty poniesione na starcie rozgrywek.

W A klasie fotelu lidera broni Burza Roczyny, która w niedzielę (16.00) podejmie Amatora Babica. Każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie sporego kalibru niespodzianką. Natomiast bardzo trudne zadanie przed Zniczem Sułkowice. W sobotę (16.00) zmierzy się bowiem z trzecią w stawce i mającą duże aspiracje Nadwiślanką Brzeźnica. W innych sobotnich meczach Huragan Inwałd będzie rywalizował ze Skawą Jaroszowice, a Wikliniarz Woźniki gościć będzie Gronie Zagórnik. Oba spotkania zaplanowano również na godz. 16.00.

W B klasie przedostatni w stawce Leskowiec Rzyki uda się w sobotę (11.00) do jaskini lwa, jaką stał się obiekt Stanisławianki Stanisław Dolny. Wyżej notowane rezerwy targanickiego Halniaka o 16.00 na własnym stadionie zagrają z Dębem Paszkówka.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się
Skip to content