Przejdź do treści
Reklama

Licytuj szopkę Andrzeja Koska i pomagaj!

Informacje, 15 stycznia 2022 09:00

Ręcznie wykonana szopka w stylu krakowskim autorstwa Andrzeja Koska to kolejna cegiełka wspierająca 30. Finał WOŚP, która w tym roku zagra 30 stycznia 2022 roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Ta piękna, bogato zdobiona szopka w stylu krakowskim została podarowana jednej ze szkół w Andrychowie. Wicedyrektor placówki wpadła na pomysł, aby przekazać ten wyjątkowy prezent na akcję 29. Finału WOŚP. Szopkę wylicytował andrychowianin mieszkający za granicą. W tym roku również on, chcąc dołożyć swoją cegiełkę, przekazał szopkę na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szopka posiada elementy podświetlane. Wymiary: 80 x 38 x 40 cm


Andrzej Kosek – urodzony w Andrychowie, syn rodowitego krakowianina, Tadeusza Koska, który zaszczepił w nim miłość do szopek krakowskich. Od najmłodszych lat przyglądał się, jak ojciec buduje „szopki bożonarodzeniowe”. Od dwudziestu lat regularnie wykonuje szopki krakowskie, które zawsze znajdują swojego odbiorcę. W 2020 i 2021 r. Jego szopki zostały zakwalifikowane i wystawione podczas Konkursu Szopek Krakowskich organizowanego przez Muzeum Miasta Krakowa.

Link do aukcji znajdziesz TUTAJ >>

Podziel się
Skip to content