Przejdź do treści

LETNIE KINO PLENEROWE w Rzykach

Kultura, 17 lipca 2023 11:29

29 lipca /sobota/ o godz. 21.00 CKiW zaprasza na pokaz filmu "Licorice Pizza" Paula Thomasa Andersona.
W godz. 19.00-20.30 na parkingu przed budynkiem OSP w Rzykach odbędą się plenerowe warsztaty drukowania na tkaninie dla młodzieży i dorosłych pt. "Print 70s”.

Uczestnicy będą mogli ozdobić swoje stare jeansy, koszulki, bawełniane torby lub inne materiały za pomocą różnych technik graficznych. Drukowane wzory będą nawiązywały do sztuki, mody i muzyki lat 70, w których toczy się akcja filmu Licorice Pizza.

„Licorice Pizza” to najnowszy film Paula Thomasa Andersona, reżysera takich produkcji jak „Nić widmo”, „Boogie Nights” czy „Mistrz”. Tytuł nawiązuje do nazwy słynnej sieci sklepów z płytami winylowymi. Historia toczy się na początku lat 70., w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle pierwszych filmowych megaprodukcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości. Oprócz debiutujących Alany Haim i Coopera Hoffmana (syna Philipa Seymoura Hoffmana), w filmie występują również: Bradley Cooper, Sean Penn, Tom Waits, John C. Reilly, Maya Rudolph i inni.

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content