Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Lepkie rączki na imprezie

Informacje, 09 stycznia 2020 10:50

Początek roku miał być huczny i na bogato. 7.01.2020 roku Komisariat Policji w Andrychowie został powiadomiony o fakcie kradzieży pieniędzy w kwocie 2400 złotych.

Podziel się

Jak ustalili śledczy, pokrzywdzona torebkę z zawartością m.in. pieniędzy w kwocie 2400 złotych miała zostawioną w pomieszczeniu, w którym odbywał się „zakrapiana impreza”. 

Ten fakt wykorzystał jeden z uczestników, który podczas spotkania dyskretnie przeszukał zawartość torebki zabierając z niej pieniądze. Po krótkiej chwili opuścił znajomych by następnie powrócić z uśmiechem na twarzy i alkoholem zakupionym za skradzione pieniądze. Pomimo „gestu i hojności” i tak będzie on teraz musiał odpowiedzieć przed Sądem za popełnione przestępstwo określone w art. 278 § 1 kk, za co grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. W trakcie przesłuchania podejrzany 49-letni mieszkaniec gminy Andrychów, wcześniej nie karany wyraził skruchę, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył na tę okoliczność stosowne wyjaśnienia. W trakcie podjętych czynności policjanci odzyskali skradzione pieniądze w kwocie 2300 złotych.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama