Przejdź do treści

Lekkoatletyczne sukcesy naszych uczniów

Sport, 25 maja 2017 09:33

Sprint na 60 metrów, rzut „palantówką”, skok w dal i bieg na dłuższym dystansie – to cztery konkurencje czwórboju lekkoatletycznego, w którym rywalizowali uczniowie oraz uczennice szkół podstawowych. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy ze szkół gminy Andrychów.

Podziel się

– Szkoły rywalizowały w 6-osobowych zespołach. Sumując wyniki indywidualne poszczególnych zawodników, uzyskaliśmy punkty zdobyte przez zespół – mówi koordynator ds. sportu szkolnego w powiecie wadowickim, Jan Szewczyk.

Awans do finału rejonowego wywalczyły po dwa najlepsze zespoły. W rywalizacji dziewcząt mistrzostwo powiatu zdobyły uczennice SP Nr 4 w Andrychowie, a drugie miejsce zajęły zawodniczki z SP Nr 1 w Wadowicach. „Jedynka” z Wadowic triumfowała za to w czwórboju chłopców, a wicemistrzami zostali uczniowie SP w Gierałtowicach. 

– Do klasyfikacji Małopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży wliczane są jedynie wyniki drużynowe, ale poza konkurencją wyłoniliśmy również najlepszych zawodników i zawodniczki – dodaje Jan Szewczyk.

Najwięcej punktów indywidualnie zdobyli: Emilia Pytlowska z SP Nr 1 w Wadowicach oraz Hubert Frączek z SP w Gierałtowicach. 

Najlepsze zespoły i zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach, organizatora Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 
Zawody rozegrano na obiektach sportowych ZSP Nr 3 w Wadowicach. 

– Serdecznie dziękujemy dyrekcji tej szkoły, która wyraziła zgodę na udostępnienie swojego obiektu, mimo że jej uczniowie nie brali udziału w finałach – mówi Jan Szewczyk. 

IMS w czwórboju lekkoatletycznym – rywalizacja drużynowa dziewcząt:

1. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie w składzie: Agnieszka Bogacz, Lena Kreczmer, Anna Legień, Martyna Matlak, Karolina Sarapata, Julia Stokłosa, Joanna Ślusarczyk – awans do etapu rejonowego.
2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach – awans do etapu rejonowego.
3. Szkoła Podstawowa w Inwałdzie
4. Szkoła Podstawowa w Frydrychowicach

IMS w czwórboju lekkoatletycznym – rywalizacja drużynowa chłopców: 

1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach w składzie: Norbert Handzlik, Karol Hareńczyk, Dominik Leńczowski, Wiktor Pałosz, Nikodem Widlarz, Mikołaj Woś – awans do etapu rejonowego.
2. Szkoła Podstawowa w Gierałtowicach – awans do etapu rejonowego.
3. Szkoła Podstawowa w Inwałdzie
4. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Andrychowie
 
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:

1. Emilia Pytlowska 224 pkt – SP Nr 1 w Wadowicach
2. Joanna Ślusarczyk 208 pkt – SP Nr 4 w Andrychowie
3. Martyna Matlak 198 pkt – SP Nr 4 w Andrychowie
 
Klasyfikacja indywidualna chłopców: 

1. Hubert Frączek 252 pkt – SP w Gierałtowicach
2. Nikodem Widlarz 238 pkt – SP Nr 1 w Wadowicach
3. Radosław Nowak 175 pkt – SP w Inwałdzie
4. Dominik Leńczowski 175 pkt – SP Nr 1 w Wadowicach 

źródło informacji: powiat.wadowice.pl

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content