Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Lato w Teatrze | Sułkowice 2020

Informacje, 08 lipca 2020 09:07

W sierpniu w Sułkowicach-Łęgu odbędzie się 3. edycja Lata w Teatrze pod nazwą "Ostatnia zima w Sułkowicach", prowadzona przez Fundację Pro Futuro z Sułkowic. Do 31 lipca trwa rekrutacja do projektu. Zainteresowani rodzice proszeni są o kontakt poprzez e-mail [email protected], tel. 696423817

– Jest to dla nas spore wyróżnienie, bo ten prestiżowy, ministerialny projekt bardzo trudno pozyskać, tym bardziej trzeci raz z rzędu – informuje Fundacja. – Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego i będziemy go prowadzić w formie półkolonii teatralnych. Tegoroczna edycja będzie będzie miała miejsce w sierpniu, oczywiście w Sułkowicach, pod znamiennym tytułem Ostatnia Zima w Sułkowicach. Motywami przewodnimi będą zmiany klimatu, a również społeczne tematy akceptacji. Przewodnikiem po naszych historiach będzie postać tajemniczego Yeti.

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Program LwT w Sułkowicach zapowiada się niezwykle ciekawie. – Obecnie pracujemy nad zmianami, z pewnością będzie dużo nowości w stosunku do poprzednich edycji. Być może część zajęć będzie przeprowadzanych online, przy pomocy ciekawych, nowatorskich rozwiązań. Przykładamy jednak starań, aby przeprowadzić Lato przede wszystkim przy pomocy znanych działań, jak warsztaty scenograficzne, muzyczne, teatralne czy audiowizualne. Warsztaty będą prowadzić mi.in. aktorzy Teatru Figur Kraków oraz Teatru Banialuka z Bielska-Białej oraz scenografowie i inni zaproszeni artyści.

Andrzej Pietyra o akcji LwT

Termin akcji może ulec zmianie.

Partnerzy projektu:
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Łęgu
Stowarzyszenie Dajmy Dzieciom Radość z Sułkowic

Źródło: Fundacja Pro Futuro

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content