Przejdź do treści

Kwestowano po raz 23.!

Informacje, 01 listopada 2023 20:03

1 listopada odbyła się już po raz dwudziesty trzeci zbiórka na ratowanie zabytkowych nagrobków cmentarza komunalnego w Andrychowie. Wśród kwestujących tradycyjnie pojawiło się wiele osób związanych z życiem publicznym. Padł rekord - 26 185,48 zł.

Z Krakowa przyjechał aktor Jan Peszek wraz z żoną. Był też kończący kadencję parlamentarną poseł Marek Polak. Samorządowców reprezentowali wicestarosta Beata Smolec, burmistrz Tomasz Żak, wiceburmistrz Wojciech Polak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski, wiceprzewodnicząca Dorota Magiera i radni.

Obecna kwesta była kontynuacją zbiórek funduszy na przeprowadzenie gruntownej renowacji kaplicy Horunterów i Chlebowskich. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia na andrychowskiej nekropoli jest Towarzystwo Miłośników Andrychowa i Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Andrychów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom i wolontariuszom. Dziękujemy też andrychowskim sklepom Delikatesy Na Tkackiej, PSS Społem, MSH Wizan, Panu Edwardowi Smazie, właścicielowi Sklepu Ogrodniczego na Olszynach oraz anonimowemu darczyńcy, który w tym roku zasponsorował naklejki.

Bardzo serdecznie dziękujemy też wszystkim firmom, mediom i sympatykom, którzy nas wspierają od lat.

jd Fot. Organizatorzy i Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content