Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Kulturalny weekend 23-25 lipca

Kultura, 23 lipca 2021 09:54

W najbliższy weekend mieszkańcy gminy i okolic będą mieli okazję uczestniczyć w kilku wydarzeniach organizowanych przez lokalne firmy i instytucje.

Paella przy muzyce na żywo
23 lipca 2021 r. | godz. 19.00
Restauracja na Starym Tartaku

Zapraszamy na niezwykły wieczór przy muzyce na żywo w wykonaniu Ani i Michała‼ Podczas tego wydarzenia udostępnimy parkiet. W tym dniu królową będzie Paella, która zawładnie całą wkładką weekendową.

Wernisaż Wystawy poplenerowej
23 lipca 2021 r. | godz. 18.00
Galeria Sztuki Zamek w Suchej Beskidzkiej
Wystawa poplenerowa 2021 ukazuje pracę artystów, którzy wzięli udział w letnim plenerze malarskim, zorganizowanym
w sierpniu 2020 roku. Czternaścioro artystów zostało zaproszonych przez Miejski Ośrodek Kultury (aktualnie Centrum Kultury
i Filmu) i pracowało przy sztaludze, by uwiecznić najważniejsze miejsca w Suchej Beskidzkiej za pomocą różnych styli
i wykorzystaniem różnych narzędzi. Efektem tej wyjątkowej współpracy na polu artystycznym jest trzydzieści prac, które do 31 sierpnia będzie można oglądać w galerii sztuki na suskim zamku. Warto nadmienić, iż artyści, pod okiem komisarza pleneru malarskiego pana Rafała Lenarta, to osoby w dużej mierze pochodzące z okolic Suchej Beskidzkiej lub ościennych powiatów.

Recital Lecha Młynarczyka „Ballady”
24 lipca 2021 r. | godz. 18.00
Stanica Hucuł w Sułkowicach

Znacie smak naszych tradycyjnych prażonych? Albo kiełbaski z grilla? A może oscypka z żurawiną? Przepyszne, prawda? Śmiemy nawet stwierdzić, że niebo w gębie! – zachęcają Organizatorzy.

Piana Party
25 lipca 2021 r. | godz. 12.00
Polana Aktywnego Pingwina, Czarny Groń

Nie może Cię zabraknąć na imprezie z mnóstwem piany oraz bitwą balonową! Ponadto do dyspozycji odwiedzających dostępny jest szereg atrakcji: tubing, najdłuższa w regionie zjeżdżalnia SPLASH, basen z łódeczkami i dmuchane zjeżdżalnie.

Festiwal Wieprzowiny w Wieprzu
24 lipca 2021 r. | godz. 16.00
sala widowiskowa oraz tereny rekreacyjne przy boisku LKS Orlik, ul. Beskidzka 270 w Wieprzu
Celem konkursu jest upowszechnienie i kultywowanie przygotowywania dań regionalnych z wieprzowiny jako elementu lokalnej tożsamości, kultury kulinarnej i tradycji. Przez zorganizowanie konkursu stowarzyszenie NADZIEJA chce umożliwić prezentacje najlepszych potraw na szerszym forum. Taką możliwość stwarza konkurs dań z wieprzowiny, którego celem jest prezentacja najlepszych dań powstałych na terenie gminy Wieprz jak i LGD „Dolina Soły”. W programie imprezy: warsztaty kulinarne, występy folklorystyczne, koncert zespołu BIG CYC oraz zabawa taneczna.

Kino Plenerowe „Księgarnia z marzeniami”
24 lipca 2021 r. | godz. 21.00
Rzyki – Plac przy OSP w Rzykach
Wielka Brytania 1959. W małym miasteczku we wschodniej Anglii, nie zmieniającym się od wieków, Florence Green postanawia dokonać wyłomu w lokalnych obyczajach. Wbrew uprzejmym, ale bezwzględnym protestom otwiera księgarnię. Ale miasto,
w którym brakuje księgarni, nie zawsze jest miastem, które chce ją mieć – książki mogą być niebezpieczne!

Pchli Targ i wyprzedaż garażowa
25 lipca 2021 r. | godz. 7.00
targowisko miejskie przy ul. Jana III Sobieskiego w Kętach
Zaproszenie do udziału w Pchlim Targu kierujemy zarówno do kupujących, jak i sprzedawców. Miłośnicy staroci, hobbyści, kolekcjonerzy, wystawcy, artyści, poszukiwacze okazji, cudeniek i ciekawych gadżetów… Tutaj każdy może sprzedawać, kupować i wymieniać to, na co tylko ma ochotę!

Oprac. p

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Skip to content