Przejdź do treści

Kulturalny weekend 13-15 maja

Informacje, 12 maja 2022 18:30

14 maja w całym kraju będzie obchodzona Noc Muzeów - to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach popołudniowych i nocnych. 14 maja nie śpimy, zwiedzamy! A w kolejne dni zapraszamy na pozostałe wydarzenia kulturalne...

Poniżej prezentujemy kilka propozycji w naszym regionie.

Pierwsza taka Noc Muzeów w Kętach
14 maja 2022 r. | godz. 16.00 – 22.00

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego zaprosiło do współpracy aż pięciu innych opiekunów „miejsc” o charakterze muzealnym z terenu miasta. A są to: Izba Pamięci im. Bohaterów Monte Cassino przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach, Muzeum Motocykli z Duszą, Muzeum Klasztorne u OO. Franciszkanów Reformatów, Muzeum Matek Założycielek w klasztorze Sióstr Zmartwychwstanek oraz sala pamięci w kęckiej strzelnicy, którą opiekuje się Grupa Operacyjna Kęty.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie TUTAJ >>

Noc Muzeów Ziemi Wadowickiej 2022
14 maja 2022 r. | godz. 16.00 – 22.00

Muzeum Miejskie w Wadowicach przygotowało Nocną Giełdę Minerałów i Meteorytów, pokaz pracy rzeźbiarza, grę muzealną oraz warsztaty biżuterii. Ponadto będzie można zwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. W Kleczy Dolnej będzie można odwiedzić APILANDIĘ. Interaktywne Centrum Pszczelarstwa. Lanckorona zaprasza do Izby Muzealnej im. Prof. Antoniego Krajewskiego oraz na warsztaty wicia bibułowych kwiatów i degustację domowych przetworów. W programie znajdziemy również spotkanie autorskie. Tomice zapraszają do Galerii Sztuki Bałysówka na zwiedzanie pracowni malarskiej i warsztaty plastyczne. W Stryszowie na uczestników wydarzenia czekać będzie Muzeum – Dwór Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu.
Szczegóły wydarzenia znajdziecie TUTAJ >>

Wystawa malarstwa Grażyny Jończy „blue velvet”
13 maja 2022 r. | godz. 18.00 | MDK w Andrychowie

GRAŻYNA JOŃCZY
1968 r. – urodziła się w Wadowicach;
1988 r. – ukończyła Technikum Mechaniczne w Andrychowie;
1995 r. – ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym;
2000 r. – ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Historycznym;
2021 r. – została członkinią Grupy Twórców MY;
Obecnie pracuje jako nauczycielka historii i plastyki w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach. Z pasji związana z malarstwem i historią sztuki.

Majówka z orkiestrą

14 maja | godz. 16.00 | Stanica HUCUŁ w Sułkowicach-Łęgu (ul. Turystyczna 77A)

Świetna zabawa przy muzyce na żywo w wykonaniu Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL Andrychów.

Będą też dodatkowe atrakcje:

  • przejażdżki bryczką
  • oprowadzanki na koniu
  • bufet (lody, zimne napoje, gorące posiłki)
    Wstęp wolny!

Wystawa pasteli Ewy Partyki
Czynna do 30 czerwca 2022 r. | Galeria Sztuk”i” (ul. Rynek 14, Punkt Informacji Turystycznej)

EWA PARTYKA
Urodzona w 1960 r. w Wadowicach. Absolwentka andrychowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie i Wydziału Architektury Politechniki Gliwickiej. Członkini Stowarzyszenia Grupa Twórców MY z Andrychowa. Mieszkanka Targanic.
Zawodowo związana z programami graficznymi i z drukiem opakowań w Alupol S.A. w Kętach. W latach 2008 – 2014 prowadziła własną pracownię usług graficznych. Z pasji związana z rysunkiem, akwarelą i pastelami olejnymi.
„Piękno leży w oczach patrzącego”, a reszta jest wynikiem nieustannego zmagania się, wyrażania siebie, dostrzegania i próbą zostawienia śladu w kresce, plamie i radości innych.
/źródło: grupamy.art.pl/

Obchody 120-lecia OSP Wieprz
15 maja 2022 r. | od godz. 11.00 | Wieprz

Świętowanie rozpocznie się mszą świętą, następnie dla uczestników wydarzenia przygotowano szereg atrakcji, a od 17 rozpocznie się Festyn Strażacki na placu apelowym obok remizy OSP w Wieprzu

Raj rowerowy
15 maja | godz. 9.00 | pl. Mickiewicza, Andrychów

Wszystkich fanów dwóch kół Klub Turystyki Rowerowej PTTK „Andrower” zaprasza na rajd rowerowy. Trasa wiodąca z Andrychowa do Lgoty w Dolinie Karpia będzie miała długość 21 km (plus 21 km trasa powrotna lokalnymi drogami).

Oprac. p

Podziel się
Skip to content