Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Kulturalny sierpień w Andrychowie

Kultura, 02 sierpnia 2021 08:59

Lipiec już za nami, w kalendarzu możemy oderwać kolejną kartkę... a co ciekawego czeka nas w sierpniu? Andrychowskie CKiW przygotowało kilka ciekawych propozycji. Mieszkańcy naszej gminy będą mogli mile spędzić czas na seansach filmowych, Dniach Andrychowa czy koncertach sierpniowych. Szczegóły poniżej....

KINO PLENEROWE | Inwałd, Plac przy WDK w Inwałdzie / OSP w Inwałdzie
6 sierpnia (piątek) godz. 20.30
„Na wyciągnięcie ręki”
Melodramat; reż. Ludovic Bernard; Francja 2018; 106 min; 12+ | Obsada: Lambert Wilson, Kristin Scott Thomas, Jules Benchetrit.

Miłość do muzyki to sekret Mateusza Malińskiego, chłopaka z ubogiej rodziny polskich emigrantów, który nigdy nie odważyłby się powiedzieć o tym swoim kolegom z podwórka. Pierre Geithner potrzebuje sukcesu, by utrzymać stanowisko dyrektora paryskiego konserwatorium oraz zdolnego muzyka, by jego uczelnia wygrała prestiżowy konkurs pianistyczny. Przypadkowo ich drogi się krzyżują. Geithner dostrzega ogromny talent Mateusza i szansę na rozwiązanie swoich problemów. Chłopak rozpoczyna naukę gry na fortepianie pod okiem wyniosłej i bezkompromisowej ,,Hrabiny’’. Aby jednak wygrać konkurs, cała trójka będzie musiała najpierw przezwyciężyć własne uprzedzenia.

KINO PLENEROWE | Zagórnik / Boisko przy ZSS w Zagórniku
7 sierpnia (sobota) godz. 20.30
„Pinokio”
Fantasy; reż. Matteo Garrone; Francja/Wielka Brytania/Włochy 2019; 120 min.; 7 nagród; 12+ | Obsada: Roberto Benigni, Federico Ielapi, Marine Vacth, Luca Marinelli, Marcello Fonte.

Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

KINO PLENEROWE | Andrychów, Plac Mickiewicza
13 sierpnia (piątek) godz. 20.00
„Nerve”
Thriller; reż. Henry Joost, Ariel Schulman; USA 2016; 96 min.; 12+ | Obsada: Dave Franco, Emma Roberts, Juliette Lewis.

Pulsujący niepokojącą energią wizjonerski thriller, który odkrywa pokusy i niebezpieczeństwa świata rządzonego przez media społecznościowe. Masz odwagę wejść do gry? A może wolisz tylko patrzeć? Nerve zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać… czyli przeżyć.
Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów.

Tegoroczne Dni Andrychowa odbędą się w dniach 20 – 22 sierpnia! Bądźcie z nami!

Miejskie świętowanie rozpoczniemy w andrychowskim Parku Miejskim koncertem w klimacie folkowym… POGWIZDANI to grupa młodych muzyków, która ostatnimi czasy podbija serca słuchaczy. Swój repertuar opierają głównie na coverach, zaaranżowanych w góralskim stylu. Wykonują je na tradycyjnych instrumentach ludowych…

W drugim dniu obchodów święta miasta na naszej scenie w Parku Miejskim na początek zaprezentuje się młody utalentowany andrychowianin, tworzący pod pseudonimem SAJDI, Wiktor Sajdak. Kolejno wystąpią – znani w kręgach muzycznych reggae, modern roots i hip-hop – RAS LUTA i BAS TAJPAN! Natomiast w WDK w Sułkowicach-Łęgu propozycja teatralna – przedstawienie, pt. „NIE – IDEALNI”, w wykonaniu młodych zdolnych miłośników Melpomeny, czyli finał warsztatów „Latorośl w Teatrze”.

Trzeciego dnia andrychowska publiczność spotka się z lokalnym folklorem, ale nie tylko! Na początek żywiołowo i skocznie będzie dzięki kapeli góralskiej NA OBYRTKE. Później Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” zaprezentuje wiązankę tańców krakowskich oraz śląskich, przeplatanych pieśniami ludowymi i instrumentalnymi popisami kapeli, ponadto obejrzymy krótki popis taneczno-wokalny grupy dziecięcej. Wkrótce potem na scenie pojawi się Orkiestra Dęta OSP Roczyny i przedstawi muzykę klasyczną, popową, rozrywkową i jazzową na najwyższym poziomie. Przepełniony energią i rock’n’rollem koncert zespołu Ostatni w Raju zakończy tegoroczne Dni Andrychowa.

Również najmłodsi znajdą coś dla siebie – na Placu Mickiewicza powstanie strefa rekreacyjna (dmuchańce) a także kącik animacyjny dla dzieci. Dodatkową atrakcją będzie strefa gastronomiczna. Szczegóły w programie poniżej. Zapraszamy!

Akcja #BEZPIECZNE WAKACJE (2/2) – dla dzieci i młodzieży!
Parking przy Krytej Pływalni w Andrychowie, ul. Włókniarzy
25 sierpnia (środa) | godz. 10.00 – 14.00
W programie, m.in.:
• TOR ROWEROWY | UWAGA! Każde dziecko prosimy o przyjście ze swoim rowerem, hulajnogą lub deskorolką!
• ZAJĘCIA PLASTYCZNE
• ZAJĘCIA RUCHOWE
• KĄCIK REKREACYJNY

Dodatkowe atrakcje: Zajęcia taneczne z Rewią Dziecięco-Młodzieżową DINO! Przejazdy ciuchcią! Stoisko Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Wadoviana. WSTĘP WOLNY!

SIERPNIOWE LETNIE KONCERTY “The Old Friends Big Band”
Park Miejski w Andrychowie
27 sierpnia (piątek) godz. 19.00 

Niestandardowa orkiestra gra standardy jazzowe… Wystąpi, działający pod patronatem Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów, zespół THE OLD FRIENDS BIG BAND. Podczas koncertu muzycy zaprezentują najpopularniejsze standardy jazzowe w aranżacji na orkiestrę rozrywkową typu big band. Usłyszymy m.in.: „What A Wonderful World”, „On The Sunny Side Of The Street”, „The Lady Is A Tramp”, „Fly Me To The Moon”, „When I Fall In Love”, „How Insensitive”, „Cantaloupe Island”… Z orkiestrą wystąpią także wokalistki: Maria Walczak oraz Ewa Walczak.
W czerwcu br. formacja „The Old Friends Big Band” zajęła II miejsce podczas 43. Finału Małopolskiego Festiwalu „Echo Trombity” w Nowym Sączu.
Zespół, który powstał w 2019 r. z inicjatywy dyrygenta andrychowskiej orkiestry dętej – Łukasza Zaborowskiego, liczy 25 muzyków. Instrumentarium zespołu to sekcje saksofonów, puzonów, trąbek oraz sekcja rytmiczna (perkusja, pianino, bas, gitara oraz instrumenty perkusyjne).

SIERPNIOWE LETNIE KONCERTY “Holeviaters”
Park Miejski w Andrychowie

28 sierpnia (sobota) godz. 19.00 

HOLEVIATERS – polski zespół, charakteryzujący się niecodziennym połączeniem szeroko pojętej muzyki folk z brzmieniem swingowych standardów, ballad jazzowych. Repertuar zespołu oparty jest na utworach muzyki Łuku Karpat zaaranżowanych na styl rozkwitającego w latach 30-40 swingu i jazzu. Otwartość na poszukiwania inspiracji kieruje grupę w zaskakujące kojarzenie utworów z odmiennych sobie gatunków. Doszukując się podobieństw w harmonii, linii melodycznej sprytnie spajają ze sobą tradycyjną muzykę ludową ze znanymi amerykańskimi kompozycjami jazzowymi. Niebywały warsztat gry instrumentalnej połączony z charyzmatycznym, żywiołowym folklorem daje poczucie ciągłej tanecznej euforii. Poprzez muzykę i wizerunek lansowany na złotą epokę tych gatunków, grupa zabiera w podróż do przeszłości wszystkich pasjonatów dalekich wypraw. Założycielami grupy HOLEVIATERS są Anna Malacina-Karpiel (wokalistka zespołu) oraz Krzysztof Czech (skrzypek). Grupa powstała w 2013 r. W 2015 roku formacja wydała swoją pierwszą płytę „sing sing folk&swing”. Znajdują się na niej klasyki muzyki jazzowej, utwory pochodzące z Łuku Karpat, a także autorskie kompozycje.

Ponadto przypominamy, iż do końca wakacji można oglądać wystawy: Zbyszka Burego albo Alexa Johansona w Parku Miejskim i Krzysztofa Kadłubowskiego w Galerii Sztuk”i”.

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content