Przejdź do treści

Książkowe propozycje na wakacje

Kultura, 21 czerwca 2023 08:21

Wakacje tuż, tuż... zapraszamy do śledzenia wakacyjnej serii postów bibliotecznych poświęconych podróżowaniu.

A już dzisiaj, mamy dla Was kilka książek, które warto wypożyczyć przed urlopem i wakacyjnym wyjazdem (psst… są dostępne w Czytelni!) Nie macie jeszcze planów? Nic straconego! Przychodzimy z pomocą 🙂 W naszym obszernym księgozbiorze na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. A tymczasem na rozgrzewkę:

Lubicie jeździć samochodem? Chcecie spędzić wakacje w gronie rodziny lub przyjaciół ale nie macie pomysłu? Co powiecie na zwiedzenie całej Polski? Ale tak na przykład… samochodem? W doborze trasy (aż 22 proponowane), miejsc parkingowo-noclegowych pomoże przewodnik Polska na czterech kółkach autorstwa Mikołaja Gospodarka. Ponadto zawiera on opisy miejsc, muzeów, cudów architektonicznych, które warto zobaczyć, a także setki praktycznych porad i sprytnych rozwiązań, by życie w kamperze uczynić wygodniejszym.

A co powiecie na pociąg? Pociągiem na weekend Dariusza Sieczkowskiego, to przewodnik zawierający propozycje 20 wycieczek jakie można odbyć koleją w Polsce. Droga Żelazna Warszawsko-Wiedeńska, TLK Flisak, Nadodrzanka, Kryniczanka, Magistrala Podsudecka. Dobór połączeń uwzględnia miasta i miasteczka z najciekawszymi zabytkami kolejnictwa, pozostałościami dawnych linii kolejowych oraz kolejami wąskotorowymi. Kolej na Kolej!

SAS Szkoła przetrwania zdecydowanie pomoże Wam w trudnych chwilach. Wybierając się w podróż zawsze warto mieć taką książkę lub wiedzę z niej zaczerpniętą przy sobie. Nigdy nie wiemy co może się wydarzyć i czego będziemy potrzebować. A jeśli jesteście spragnieni wiedzy i jej właśnie potrzebujecie – to poradnik John’a Wisemana nada się idealnie. Zawiera porady jak przeżyć w najgorszych warunkach przekazane przez brytyjskiego komandosa ze Special Air Service (SAS) w postaci instrukcji oraz ilustracji z objaśnieniami.

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content