Przejdź do treści

Książki popularnonaukowe nie muszą być nudne!

Kultura, 30 czerwca 2023 08:08

I mówimy tutaj całkiem poważnie. Przyjemne dla oka okładki, a co najważniejsze - wnętrza sprawią, że nie będziecie mogli oderwać wzroku od tekstu. Przedstawiamy kilka nowości, które zagościły ostatnio w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie, właśnie z tego działu. Polecamy je gorąco.

Dla wszystkich fanów elektrowni jądrowych i dla tych ciekawskich, zastanawiających się „Jak to tam wszystko działa”. Jak zostać operatorem reaktora jądrowego: przewodnik dla początkujących (autor: Colin Tucker) odpowie na tytułowe pytanie 😉 Pokaże Wam jak działa reaktor – od uruchomienia, poprzez jego eksploatację, aż do wyłączenia. Poznacie historię elektrowni jądrowych i różne rodzaje reaktorów. Brzmi ciekawie prawda? A co jeśli dodamy do tego opisu to, że obsługa reaktora nie jest tak skomplikowana jakby się mogło wydawać? Zaskoczeni?

Czy sami sobie podkładamy nogę? Mówi się przecież, że człowiek to istota autodestrukcyjna.
Jeszcze nie tak dawno uzbrojeni w oszczep polowaliśmy na mamuty, dziś spacerujemy po Księżycu, rozbijamy atomy i serfujemy po Internecie. Ciągle jednak podlegamy skomplikowanym prawom ewolucji. Czy jesteśmy gotowi na nowoczesność?
A czy jesteście gotowi na przeczytanie Niedostosowani: dlaczego ewolucja nie nadąża (Adam Hart)?
Na pewno bardziej niż na polowanie na niedźwiedzia.

Szkarlatni: najgorsze pomysły w dziejach medycyny Lydii Kang, Nate Pedersen
Historia niekonwencjonalnej medycyny dla ludzi o mocnych nerwach Ta książka udowadnia, że w dążeniu do długowieczności, dobrego zdrowia czy pięknego ciała ludzka wyobraźnia i determinacja nie znają granic. Kąpiele w radioaktywnych źródłach termalnych, strychnina podawana sportowcom jako stymulant albo upuszczanie krwi w celu powstrzymania krwotoków… To dopiero początek długiej listy absurdalnych kuracji, które często bywały dla pacjentów szkodliwe, a nawet tragiczne w skutkach. Autorzy zabierają nas w humorystyczną, a chwilami makabryczną podróż ku mrocznej stronie historii medycyny. Sięgając po tę książkę, przekonacie się, że w przeszłości lekarstwo często było gorsze od choroby!

a_p

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content