Przejdź do treści

Książki na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Kultura, 20 stycznia 2023 15:30

Miejska Biblioteka Publiczna poleca książki o naszych kochanych Babciach i Dziadkach, poniżej kilka propozycji, które znajdziecie w dziale dla dzieci i młodzieży.

Zagadki babci
Ewa Winnicka Grzegorz Kasdepke Marcin Szczygielski Roksana Jędrzejewska-Wróbel Sylwia Chutnik Tomasz Samojlik Zofia Stanecka

To zbiór kilku opowiadań, w których zostały przedstawione bardzo zróżnicowane bohaterki. Choć wszystkie są babciami i mają swoich wnuków i wnuczki, okazują się zupełnie inne, a zarazem w ogóle do siebie niepodobne. Nie są to typowe, starsze panie, przygotowujące smakołyki i czekające w domu z obiadem, ale prawdziwe bohaterki, z pasjami, cieszące się swoim życiem.

Dziecko dzięki nim pozna zupełnie nietypowe babcie, na przykład bardzo aktywną panią, która ponad wszystko kocha przyrodę i wcale nie interesuje jej, gdzie i na czym siedzi w kuchni. Inna babcia najprawdopodobniej jest? wilkołakiem! W końcu mieszka w lesie, wnuczek prawie wcale jej nie widuje, a rodzina twierdzi, że jest trochę dziwna, choć na pewno kochana. I, prócz tego wszystkiego, są też dwie babcie, które planują wspólny ślub. Czy im się to uda? I co takiego powiedzą sąsiedzi, gdy się dowiedzą?

Sklep z babciami
Dominika Gałka

Ostatnie wakacje dzieciństwa (bo czwarta klasa to prawie tak, jakby się już było dorosłym: nowe przedmioty, nauczyciele, obowiązki…) w przypadku Wojtka to całkowita porażka. Zapracowani rodzice nie zaplanowali wakacji poza miastem, w mieście nudy, kurz i upał. Wojtek przypadkowo trafia do sklepiku prowadzonego przez trzy starsze panie i… od tej pory jego życie nabiera barw. Tego lata Wojtek przekona się, że grunt, to dobra paczka… niekoniecznie rówieśników.

365 opowieści dziadka
Jacqueline Bovy

Witajcie, majtkowie! Pozwólcie, że się przedstawię. Jestem dziadkiem Julii i Dawida. Znam setki opowieści. Jedne piękniejsze od drugich. Nie wierzycie?

Rany boskie, dziadek zwariował!
Grzegorz Hołub

Jest to książka o mojej córce Mai i jej dziadku Teofilu, którzy mieszkają w Reszkach, mazurskiej wsi. Z troską, ale i ufnością czekam na to, co im życie przyniesie. O jednym jednak jestem przekonany. To wielkie szczęście, gdy ma się kogoś, kto gotów jest robić fikołki i skakać po chmurach.

7 opowieści do czytania z babcią i dziadkiem

Zbiór uroczych opowiadań: mądrych, pouczających i ślicznie zilustrowanych oraz porad nawiązujących do tematu historyjek i opracowań z myślą o najmłodszych.
Książka bliska każdemu dziecku.

Wszystkie propozycje dostępne są w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie. Zachęcamy do korzystania z katalogu online, gdzie możecie zarezerwować interesującą Was pozycję.

Oprac. p, z materiałów na stronie MBP w Andrychowie

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content