Przejdź do treści

Krople myśli słowem w perły przemienić

Informacje, 02 listopada 2022 10:44

Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie zaprasza na kolejne spotkanie z poezją. 18 listopada (piątek) będziemy obcować z twórczością Wandy Naglik, poetki zmarłej w lutym tego roku.

Autorka wierszy oszczędnych w słowach a wysublimowanych w treści, z wykształcenia była pielęgniarką. Prawie całe swoje życie zawodowe związała z Andrychowem, pracując w Poradni Chirurgicznej, Izbie Porodowej i Pogotowiu Ratunkowym.

Wiersze pisała od najmłodszych lat. Początkowo odkładała je do przysłowiowej szuflady, ale z biegiem czasu zgłaszała na konkursy poetyckie, zyskując nagrody i wyróżnienia. Kilkanaście było drukowanych w zbiorach pokonkursowych i prasie regionalnej oraz antologiach tematycznych. Niestety, zamiar wydania własnego tomiku nie został zrealizowany. Po ośmiu miesiącach od Jej nagłej śmierci staraniem rodziny, przyjaciół i kolegów z dawnych andrychowskich placówek medycznych, ukazał się skromny wybór poezji Pani Wandy. Promocja wydanego w niewielkim nakładzie tomiku Poza tęczą będzie miała miejsce właśnie w czasie tego spotkania.

x x x

Poezja jest wszędzie

nie objęta piórem

tańczy

pomiędzy chwilą

a spojrzeniem

pomiędzy prawdą

i złudzeniem

które w rozpaczy

na ratunek wybiega

Poezja jest winem –

napełnijmy słowa

Serdecznie zapraszamy na ten listopadowy wieczór nie tylko osoby, które znały tę skromną i bardzo ludziom życzliwą Pielęgniarkę-Poetkę, ale wszystkich miłośników poezji.

Maria Biel-Pająkowa

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content