Przejdź do treści

Kronika policyjna z regionu: Pijany 75-latek, kierowanie bez uprawnień…

Informacje, 22 marca 2022 11:20

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

wykroczenia Kęty

Pijany 75-latek za kierownicą Daewoo na krajówce

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 75-latek wsiadł za kierownicę swojego daewoo mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.

W miniony piątek (18.03.2022) rano funkcjonariusze pilnowali bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 52 na trasie Kęty – Bulowice. O godzinie 10 w Bulowicach zauważyli samochód marki daewoo, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania, a kiedy kierowca zatrzymał się przystąpili do kontroli drogowej. Podejrzenie policjantów potwierdziło się gdy tylko kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu. Wyczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza auta, a badanie stanu trzeźwości 75-letniego mieszkańca gminy Kęty wykazało 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Na skuterku pomimo cofniętych uprawnień do kierowania

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Wieprz. Młody mężczyzna wsiadł na skuter pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. W piątek (18.03.2022) po południu policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 16.00 na ulicy Kanada w Witkowicach do kontroli drogowej zatrzymali motorowerzystę. Podczas czynności okazało się, że 20-latkowi już dwa lata temu ze względów zdrowotnych zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca wpadł przez brak basów bezpieczeństwa

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu bielskiego podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych ponieważ nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W sobotę (19.03.2022) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Kęt. Tuż po godzinie 9.00 znajdowali się na ulicy Mickiewicza, gdzie zauważyli, że kierowca volkswagena nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym kierowca otrzymał sygnał do zatrzymania się. W trakcie czynności okazało się jednak, że kierowca dopuścił się nie tylko wykroczenia ale i poważnego przestępstwo drogowego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.​

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kęty. Dzielnicowy zatrzymał kierowcę z cofniętymi uprawnieniami Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymał drogowego przestępcę. 58 – letni mieszkaniec gminy Kęty wsiadł za kierownicę samochodu pomimo tego, że zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Do zdarzenia doszło w niedzielę (20.03.2022) tuż przed godziną 10 w Kętach. Dzielnicowy wykonując obchód rejonu służbowego, na ulicy Mickiewicza zauważył jadącego mercedesem 58 – latka, któremu zostały cofnięte uprawnienia do kierowania. W związku z powyższym mundurowy dał kierowcy sygnał do zatrzymania się. Podczas czynności policjant potwierdził swoje ustalenia. Kierowca został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Za kierowania pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Skip to content