Czy można stosować preparaty do cery naczynkowej z zawartością kwasów?
I tak, i nie. Skóra naczyniowa jest niezwykle wrażliwa, dlatego nie można stosować produktów z zawartością mocno złuszczających kwasów AHA czy BHA, zwłaszcza w postaci peelingów. Jednak jeden z kwasów PHA – kwasów laktobionowy – jest doskonałym składnikiem na cerę naczyniową. Usuwa martwe komórki naskórka w sposób niezwykle delikatny. Dodatkowo redukuje zaczerwienienia, łagodzi skutki rumienia i wzmacnia barierę hydrolipidową. Dostępne są kremy na naczynka na twarzy z kwasem laktobionowym, ale też serum delikatnie złuszczające czy pianki do mycia twarzy.
Krem na popękane naczynka na twarzy niewiele zdziała przy genetycznych skłonnościach
Nieprawda. Dobry krem na naczynka i zaczerwienienia wzmacnia delikatne ścianki naczyń krwionośnych i skutecznie zapobiega ich pękaniu. Musi to być jednak krem do cery naczynkowej wybierany z uważnością, podobnie jak wszystkie inne używane przez Ciebie kosmetyki. Możesz sięgnąć po krem z zawartością witaminy C, rutyny, niacynamidu, wyciągu z kasztanowca, witaminy K czy rozświetlającej arbutyny. Krem na popękane naczynka na twarzy nie zmieni genetycznym predyspozycji, ale będzie przeciwdziałać kolejnym pajączkom. Ważne! Stosuj codzienne kremy SPF, czyli produkty przeciwsłoneczne. Szkodliwe dla naczyń krwionośnych promieniowanie przenika przez chmury. Również światło jarzeniówek szkodzi cerze naczyniowej.
Pajączki mogą przeobrazić się w trądzik różowaty, dlatego krem do cery naczynkowej jest ważny
Niestety to prawda. Osłabiona cera ze skłonnością do naczyniowości może mieć wkrótce problemy z trądzikiem różowatym, dlatego jeśli masz tendencję do rumienia, wrażliwą cerę i zauważasz na twarzy pajączki, nie czekaj, tylko wybierz krem ochronny do cery naczynkowej na dzień i krem wzmacniający na noc. Jeśli rezultaty ich stosowania nie przynoszą oczekiwanych efektów, udaj się do dermatologa.