Przejdź do treści

KOSMITING #2 już w tę sobotę!

Informacje, 20 września 2022 12:20

Dyrekcja ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na wykład TAJEMNICE WSZECHŚWIATA – PLANETY, który odbędzie się w sobotę 24 września.

Jest to pierwsza część cyklu TAJEMNICE WSZECHŚWIATA. Wykład poprowadzi astronom Janusz Nicewicz. Kolejne spotkanie poświęcone będzie najbliższej nam gwieździe – Słońcu. Zapraszamy serdecznie!

Wstęp wolny.

mgr Janusz Nicewicz – nauczyciel, absolwent astronomii na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od ponad 10 lat związany z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach, gdzie prowadzi wykłady, seanse planetarium i pokazy nieba dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Członek Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (PTA), Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA) i Astronomia Nova (AN). Od 2020 roku także nauczyciel i opiekun Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w Sułkowicach-Bolęcinie koło Andrychowa. Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Dzieci, prowadząc wykłady i zajęcia dla najmłodszych adeptów astronomii. Z zamiłowania i z zawodu astronom. Obecnie zajmuje się obserwacjami Słońca, w szczególności koronalnymi wyrzutami masy (CME), z wykorzystaniem danych, zebranych przez sondy kosmiczne SOHO i STEREO. Jego pasją jest popularyzacja astronomii, a także fotografia obiektów nocnego nieba: Księżyca, planet, mgławic, galaktyk i zjawisk na niebie. [Fundacja Uniwersytet Dzieci]

Źródło: Szkolne Obserwatorium Astronomiczne Bolęcina

Podziel się
Skip to content