Przejdź do treści

Kosmiczne spotkanie

Informacje, 14 sierpnia 2022 10:07

Miała być obserwacja Perseidów na Placu Mickiewicza ale pogoda na to nie pozwoliła. Sobotnie spotkanie z astronomią zostało przeniesione do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

Tam zebrało się sporo osób chcących dowiedzieć się więcej o kosmicznym teleskopie Jamesa Webba. Informacje o nim przestawiał astronom Janusz Nicewicz. Był to prawie godzinny, starannie przygotowany wykład pełen ciekawostek. Co ważne wiedza została przedstawiona w taki sposób, że zrozumieli ją dorośli oraz licznie zgromadzone dzieci. Po wykładzie była możliwość zadawania pytań. Było ich sporo. Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie Zbigniew Grabowski podkreślił podczas spotkania, że jest bardzo zadowolony z faktu, iż to właśnie dzieci były zaciekawione kosmiczną wiedzą.

To było pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z astronomią – zapowiedziano więcej takich wydarzeń.

Po wykładzie zebrali goście mogli obserwować „deszcz meteorów” pod dmuchaną kopułą mobilnego planetarium.

Organizatorem była dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych i Obserwatorium Astronomiczne w Sułkowicach-Bolęcinie we współpracy z CKiW w Andrychowie oraz Stowarzyszeniem Uniwersytet III Wieku w Andrychowie.

Zachęcamy też do słuchania audycji Radia Andrychów „Pod niebem pełnym cudów”. Dyrektor ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie Zbigniew Grabowski opowiada w nich o kosmosie. Audycje na naszej antenie w sierpniu w czwartki około 9.15. Od września w środy o 9.30.

rf Fot. Robert Fraś

Podziel się
Skip to content