Przejdź do treści

Konsul Ukrainy z wizytą w Andrychowie

Informacje, 18 sierpnia 2023 11:05

Dziś - 18 sierpnia - do andrychowskiego magistratu przybył Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie - Wiaczesław Wojnarowśkyj. Podziękował za przyjęcie na wypoczynek ukraińskich dzieci oraz za pomoc i wsparcie jakie Ukraina otrzymała od naszej gminy. Wspólnie z burmistrzem Tomaszem Żakiem udali się do Rzyk, aby odwiedzić ukraińskich gości.

Grupa z Izium przyjechała do Andrychowa 31 lipca 2023. Ich główną bazą pobytową jest Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach.

29 dzieci i troje opiekunów przebywa pod opieką załogi Miejskiego Ośrodka Sportu Kultury i Turystyki, z którym realizują bogaty program zajęć i atrakcji. Dzieci korzystały z andrychowskich basenów, brały udział w seansie kina plenerowego oraz licznych warsztatach. Dzięki uprzejmości lokalnych firm i ośrodków turystycznych, w trakcie pobytu bawiły się w inwałdzkim Parku Miniatur, Dinolandii, Czarnym Groniu oraz na Kocierzu. Aktywnie spędzały czas wspinając się na Potrójną i Leskowiec, zwiedzając Wadowice oraz Kraków. Pobyt grupy z Ukrainy wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Powrót do domu zaplanowano na poniedziałek 21 sierpnia.

Miejmy nadzieję, że czas spędzony na „wakacjach” w Andrychowie choć na chwilę pozwolił gościom zza wschodniej granicy zapomnieć o trudnej rzeczywistości.

Przypomnijmy, że położone na wschodzie Ukrainy Izium wskutek rosyjskiej agresji zostało w znacznej części zniszczone. Po odbiciu miasta przez Ukraińców we wrześniu 2022 r. odkryto tam masowe groby z 440 ciałami.

Organizatorzy pobytu pragną wyrazić wdzięczność wszystkim sponsorom, dzięki którym dzieci mogły wspaniale spędzić czas, korzystając z licznych atrakcji. Oficjalne podziękowania pojawią się niebawem.

ap, Fot. Anna Piotrowska, MOSKiT w Andrychowie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content