Przejdź do treści

Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski V edycja

Informacje, 07 sierpnia 2023 12:45

Po raz piąty władze samorządowe województwa małopolskiego ogłosiły konkurs Turystyczne Skarby Małopolski. Zgłoszenia miejsc, szlaków turystycznych i atrakcji są przyjmowane do 18 sierpnia.

Niezwykłe miejsca, do których zawsze chce się wracać, szlaki wijące się pośród malowniczych krajobrazów, atrakcje na długo pozostające w pamięci, gospodarstwa, restauracje, pensjonaty z unikatową ofertą i gościnną atmosferą to najcenniejsze skarby jakie możemy odkryć na szlaku podróży po Małopolsce – czytamy na stronie internetowej organizatorów. – Często nie rzucają się w oczy, nie są opisywane na kartach przewodników, a mają w sobie coś niepowtarzalnego i urzekającego. Odkrywanie i pokazywanie światu takich niezwykłych miejsc jest główną ideą przyświecającą konkursowi. Już po raz piąty macie szansę uzupełnić mapę nieoczywistych turystycznych skarbów, których nie można pominąć w podróży. 

Nagrody i wyróżnienia przyznawane są  w sześciu kategoriach konkursowych:


●    Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna 
●    Najciekawszy szlak turystyczny
●    Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne
●    Unikatowa atrakcja turystyczna
●    Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury
●    W gościnie – oferta kulinarna

Jak dokonać zgłoszenia? To niezwykle proste!


Wystarczy wejść na stronę internetową konkurs.visitmalopolska.pl i wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy. Zajmie to zaledwie chwilę. Można zgłosić po jednej kandydaturze w każdej kategorii. Jeśli nie jesteście gospodarzami danego obiektu, ważne by dołączyć zgodę kandydata na udział w konkursie – to zaledwie jeden podpis i Wasz faworyt może ubiegać się o miano Turystycznego Skarbu Małopolski.

Zgłoszenie i co dalej? 


Od 28 sierpnia do 10 września potrwa II etap plebiscytu, czyli głosowanie internautów. Będzie ono prowadzone na stronie internetowej konkursu. O tym kto zakwalifikuje się do III etapu, zdecyduje liczba głosów. W ostatnim, trzecim etapie, kandydatury oceni Kapituła. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się najpóźniej do 28 września.

Z dalszymi szczegółami dotyczącymi konkursu można zapoznać się tutaj.

Oprac. jd Fot. Urząd Marszałkowski w Krakowie (Archiwum)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content