Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Konkurs Potraw Regionalnych WIGILIJNY STÓŁ 2020 online

Informacje, 16 listopada 2020 11:00

Dziś gościem porannej audycji Radia Andrychów była Prezes SGW w Andrychowie Czesława Wojewodzic, która zaprosiła gospodynie do udziału w Konkursie Potraw Regionalnych WIGILIJNY STÓŁ 2020. W tym roku konkurs przenosi się do sieci, swój udział można zgłaszać już od 20 listopada. Szczegóły poniżej.

– Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, tyle się dzieje wokół nas, że nie czujemy jeszcze tej magii. Tegoroczne święta z choinką, które będą inne niż zwykle. SGW, aby wykonać swoje zadania statutowe oraz aby podtrzymywać piękne tradycje, chce zorganizować poprzez zdjęcia, film te cztery konkursy, które były zawsze, od 20 lat na konkursie “Stół Wigilijny” przeprowadzone. W tym roku konkurs przenosi się do Internetu. – mówiła dziś na antenie radia prezes Czesława Wojewodzic.

Na stronie sgw.andrychow.eu czytamy:
Jeśli czytacie te słowa, jesteście w gronie ludzi, którym przyszło żyć w szczególnych czasach. Przez ostatnich kilkadziesiąt lat świat zmieniał się w nieprawdopodobnie szybkim tempie. Po mrocznym okresie światowych wojen, zmian systemów politycznych, nieprawdopodobnie szybko rosnącemu postępowi technicznemu, zdobyczom cywilizacyjnym i technologicznym, odkryciom naukowym w niemal każdej dziedzinie życia, dostępie do środków transportu i komunikacji oraz podłączeniu do wszechobecnej sieci www … ludziom miało żyć się lepiej i dostatniej. I faktycznie! Zachłysnęliśmy się wolnością, brakiem granic, podróżowaniem, zdobywaniem świata i kosmosu.

Na „ziemię” sprowadził nas niestety niewidoczny gołym okiem koronawirus, który wywrócił naszą rzeczywistość do góry nogami, stawiając pod znakiem zapytania nie tylko światową ekonomię, gospodarkę oraz zdrowie i życie ludzi, ale też dotychczasową, przepiękną działalność organizacji i stowarzyszeń.

„Wszelka dobra dusza jest jako ta świeca, sama się wyniszcza, a innym przyświeca”. Tym cytatem od wielu lat rozpoczynały się Konkursy Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny”, odbywające się nieprzerwanie od 2000 roku. W tym roku będzie inaczej.

Dbałość o tradycję nie może być odkładana na potem. Powinna być podejmowana nadal – tu i teraz. Konkursy to również przywoływanie wspomnień z dzieciństwa, pamięć o rodzinnym domu, rodzicach i seniorach rodu. Działania te skutecznie pobudzają aktywność Gospodyń na rzecz lokalnej społeczności, stymulują wzrost zainteresowania sztuką ludową i wyrobami rękodzieła, łączą środowiska lokalne poprzez wzajemną troskę o region i kraj w którym żyjemy. To nasz współczesny Patriotyzm.

Zapraszamy do udziału w konkursie ONLINE! Kliknij – zobacz regulaminy

Źródło: SWG w Andrychowie

Podziel się
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Skip to content