Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wydłużony termin nadsyłania prac do konkursu plastycznego OPP

Informacje, 01 maja 2020 10:45

Jak informuje Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie, termin nadsyłania prac do III POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „AUTYZM – w niebieskim świecie” zostaje wydłużony do 25 września 2020 r.

– Jeśli jednak, ktoś ma już gotową pracę, to można ją dostarczyć do Ogniska (wraz z złącznikami zgodnie z regulaminem). Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 – zapraszają organizatorzy. 

Celem konkurs jest przybliżenie problemu autyzmu, kształtowanie postawy zrozumienia, otwartości, tolerancji i empatii wobec osób nim dotkniętych. 

– To trzecia odsłona Konkursu, a pierwsza o zasięgu powiatowym. Kolejny raz próbujemy wyrazić solidarność, zrozumieć i otworzyć się na świat osób dotkniętych autyzmem poprzez wypowiedź plastyczną. Udział w konkursie wymaga nie tylko znajomości tematu, ale też jest próbą zgłębienia uczuć, odczuć i emocji osób z autyzmem. Motywuje do empatii i poznania drugiej osoby – mówią Organizatorzy. 
Istnieje wiele inicjatyw propagujących wiedzę o autyzmie, a Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia. W tym roku młodszym dzieciom i uczniom szkół podstawowych Organizatorzy konkursu proponują temat: “AUTYZM – jestem bliżej Was”, uczestnikom niepełnosprawnym wypowiedź zatytułowaną “Świat z mojej perspektywy”. 

Prace wykonane w technikach: rysunek, malarstwo lub grafika – w tym grafika komputerowa, techniki mieszane (w formacie min. A4 max. A2) należy dostarczyć do 8 maja 2020 r. do sekretariatu Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie, ul. Metalowców 10, tel: 33 432 27 60. Prace nie powinny być zrolowane. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:
Wicestarosta Wadowicki Beata Smolec oraz Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Regulamin i Karta zgłoszenia dostępne na www.ognisko.andrychow.eu 

Oprac. p

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content