Przejdź do treści

Konkurs Plastyczny „Czas na bajkę – Moje marzenie”

Kultura, 16 lipca 2022 11:36

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza dzieci wraz z rodzinami do udziału w XIII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Plastycznym "Czas na bajkę – Moje marzenie". Pomysłodawcą wydarzenia jest Stanisław Szarek – plastyk, pedagog, Kawaler Orderu Uśmiechu.

​Konkurs adresowany jest do rodzin, grup szkolnych i przedszkolnych z terenów wiejskich oraz miejskich, które wykonają pracę plastyczną o tematyce „Moje marzenie”.​

Praca musi być wykonana kolorową kredą na twardej nawierzchni (np. chodnik, boisko szkolne, dziedziniec itp.). Wymiary minimalne pracy dla grupy do 5 osób to 100 cm x 70 cm (przy większej grupie minimalny format pracy to 100 cm x 200 cm).

Każdy z uczestników (rodzina, grupa) wysyła zdjęcie maksymalnie jednej pracy.​

​Oceny prac dokona jury konkursowe pod przewodnictwem Stanisława Szarka. Spośród uczestników zostaną wyłonieni laureaci I, II i III miejsca. Wszystkie nadesłane prace zostaną nagrodzone dyplomem. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz zostaną zaproszeni na wspólne warsztaty plastyczne, które będą się odbywać w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Poprzedzą one uroczystą galę wręczenia nagród.

Ogłoszenie wyników konkursu wraz z protokołem oraz prace laureatów opublikowane zostaną 1 września br. na stronach internetowych organizatorów konkursu. Wyróżnione przez jury prace plastyczne zostaną zaprezentowane na wystawach m.in. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu oraz w publikacjach promocyjnych organizatorów.​

​Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie mcksokol.pl

Źródło: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

Podziel się
Skip to content