Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Koncertowy sierpień w Andrychowie

Kultura, 03 sierpnia 2020 10:08

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na cztery Sierpniowe Letnie Koncerty. - W niedzielne wieczory będzie bardzo muzycznie w andrychowskim Parku Miejskim – zachęca Organizator. Każdemu z występów towarzyszyć będzie wystawa rzeźby, której autorem jest Piotr Bies.

9 sierpnia (niedziela)
godz. 19.00 | KWARTET NA SPECJALNE OKAZJE – kwartet smyczkowy

Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego w składzie:

Agnieszka Bugla-Bylica – I skrzypce
Leszek Dzierżęga – II skrzypce
Natalia Warzecha-Karkus – altówka
Aleksandra Lignar – wiolonczela

AGNIESZKA BUGLA-BYLICA
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Uczestniczka wielu konkursów skrzypcowych w kategorii solistów i zespołów kameralnych, w Polsce i za granicą. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i kursów mistrzowskich „Oberstdorfer Musiksommer” wraz z kwartetem Ilum w klasie kameralnej prof. Petera Bucka.

ALEKSANDRA LIGNAR
Do tej pory koncertowała m. in. we Francji, Chinach, Szwajcarii, Kanadzie, Austrii, na Ukrainie i w wielu miastach Polski. Wiolonczelistka miała okazję współpracować wieloma artystami. Artystka uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez uznane autorytety w dziedzinie instrumentalistyki. Biorąc czynny udział w wielu koncertach symfonicznych występowała pod batutą wybitnych dyrygentów, brała udział w wielu renomowanych festiwalach muzycznych, Artystka jest laureatką wielu uznanych konkursów muzycznych.

NATALIA WARZECHA-KARKUS
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie altówki. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich doskonaląc swój warsztat u wybitnych pedagogów. Jest założycielką i altowiolistką kwartetu smyczkowego Airis Quartet. Jest laureatką licznych konkursów w kraju i za granicą. W 2017 r. otrzymała Stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska”. Dokonała licznych nagrań DVD i CD. Stale współpracuje z wieloma orkiestrami.

LESZEK DZIERŻĘGA
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec. Członek zespołu Nigela Kennedy’ ego „Orchestra of Life”. Współzałożyciel zespołów – Myślenicka Orkiestra Kameralna, Extra Sounds Ensemble, Corda Cracovia. W tych zespołach pełnił funkcję lidera sekcji drugich skrzypiec. Muzyk biorący udział w przedsięwzięciach oraz koncertach w Berlinie, Monachium, Kolonii, Manchesterze czy w Paryżu. Jest współtwórcą płyty nagrodzonej Fryderykiem – Chordnation. Leszek Dzierżęga to skrzypek wielowymiarowy – tj. grający muzykę różnego rodzaju, od klasyki, przez rozrywkę, po jazz. Pasjonat lutnictwa, którego hobby przekształciło się w poparte wiedzą, umiejętnościami oraz ciągłą edukacją dążenie do zawodowstwa także i w tej dziedzinie.

16 sierpnia (niedziela)
godz. 19.00 | THE OLD FRIENDS BIG BAND

Zespół powstał latem 2019 r. Dyrygent andrychowskiej orkiestry dętej – Łukasz Zaborowski – wraz z kilkoma muzykami, z którymi kilkanaście lat temu rozkręcali znany dziś bardzo dobrze miłośnikom muzyki big band’owej „Big Band Małopolski” z Krakowa, postanowili znowu wspólnie pomuzykować. Skład zespołu dopełnili muzycy z Andrychowa i okolic.

Zespół posiada w swoim repertuarze utwory nawiązujące do gatunków pop, rock, funk, latin, groove, ale nie brakuje też swingu. Podczas ich koncertów usłyszeć można m. in. utwory takich znanych wykonawców jak: Herbie Hancock, James Brown, Ray Charles, Michael Jackson, Justin Timberlake, Pharrell Williams, Adele, Bruno Mars, Toto, Stevie Wonder.

23 sierpnia (niedziela)
godz. 17.30 | Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW
godz. 19.00 | MAŁGORZATA SZYBISTY

LZPiT Andrychów przypomina i popularyzuje autentyczną muzykę, śpiew, tańce i zwyczaje, zwłaszcza regionu Krakowiaków Zachodnich. Głównym atutem zespołu jest wielopokoleniowość. W swoim bogatym repertuarze ma m. in. programy zawierające suity tańców krakowskich, tańców śląskich, tańców narodowych oraz pieśni ludowe i utwory biesiadne, pieśni patriotyczne, pieśni kościelne, kolędy i pastorałki.

Zespół bierze udział w wielu przeglądach i festiwalach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Swoje programy wielokrotnie prezentował za granicą m. in.: w Niemczech, w Czechach, na Słowacji, na Łotwie, na Ukrainie, w Macedonii oraz w Czarnogórze.

Obecnie zespół działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Twórcą choreografii do prezentowanych programów jest Urszula Wiśniowska. Kierownikiem muzycznym zespołu, od jego powstania do dzisiaj, jest Leon Majkut. Konsultantem etnograficznym jest dr Małgorzata Kiereś – dyrektor Muzeum Beskidzkiego w Wiśle. Koordynatorem zespołu jest Agnieszka Kołacz.

godz. 19.00 | MAŁGORZATA SZYBISTY

Młoda, uzdolniona wokalistka, laureatka Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Swój repertuar opiera na klasykach polskiej piosenki i na osobowościach m. in.: Anny Jantar, interpretacjach Edyty Geppert oraz – przede wszystkim – piosenkach Agnieszki Osieckiej. Od najmłodszych lat występuje na scenie. Gra na kilku instrumentach (m. in.: pianinie i skrzypcach), a jej utwory należą do tzw. „piosenek z tekstem”, są liryczne i melodyjne.

Podczas koncertu w Andrychowie towarzyszyć jej będzie akompaniator – Oskar Racułt.

30 sierpnia (niedziela)
godz. 19.00 | ANNA MYSŁAJEK

Nieprzeciętna osobowość sceniczna, wokalistka i autorka tekstów. Laureatka wielu Festiwali Piosenek Poetyckich i Autorskich. Założycielka zespołu Anna Mysłajek & Oszalala, Mono Lizy, od 2011 do 2015 front manka bielskiej formacji Buenos Agres.
Jej obecny projekt to doświadczony zespół, którego jest liderką. Muzyka współtworzona przez członków to mieszanka – pop rocka, funku, soulu i jazzu – która jest wynikiem doświadczeń, upodobań, ale przede wszystkim spontanicznej współpracy twórczej zespołu.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny! Podczas koncertów przestrzegane będą wszelkie środki bezpieczeństwa związane z zapobieganiem zakażeniom koronawirusem. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych koncerty odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

Koncertom towarzyszy plenerowa wystawa rzeźb, których autorem jest Piotr Bies.

Swoją inspirację czerpię z głębokiego antyku, szeroko pojętej sztuki Mezopotamii i Egiptu. Lubię statykę i symetrię w rzeźbie, kryje się w niej majestat i uśpiona siła. Poza tym tajemnica i uspokojenie. Kiedy kilkukrotnie zwiedzałem Muzeum Sztuki Egipskiej w Turynie, pomiędzy wspaniałymi dziełami doznałem uczucia absolutnego wyciszenia, co zdarza się jedynie na bezludziu w górach lub w pustych świątyniach, znaczy w świątyniach pozbawionych nadmiaru ozdób, wypełnionych tylko echem kroków i niewyobrażalną ilością modlitw.

Krótka nota biograficzna:
Urodzony w 1961 r., absolwent PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie, doktor sztuk pięknych AS w Szczecinie, nauczyciel rzeźby w Liceum Plastycznym im. A. Kenara w Zakopanem.

Zajmuję się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem, teatrem i poezją. Po drodze zdarzyło mi się kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą, jak również kilkadziesiąt sympozjów rzeźbiarskich w Polsce, Europie i Nowej Zelandii razem. Napisałem garść sztuk teatralnych, parę zostało zrealizowanych w Polskim Radio i teatrach tradycyjnych. Kilka tomików poezji, seria wykładów o sztuce. Jestem inicjatorem idei Karpackiej Akademii Sztuki, czyli instytucji opartej na tradycji artystycznej narodów zamieszkujących Karpaty. Byłby to powrót do literalnie rozumianego piękna, co szczególnie dziś jest potrzebne, gdy antysztuka i antykultura bazująca na skandalu i szokujących pomysłach, przy braku talentu, opanowała wszystkie czołowe galerie i uczelnie artystyczne.

Koncerty realizowane przy wsparciu Powiatu Wadowickiego
Patronat honorowy:
Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak
Sponsorzy Koncertów:
Stacja Paliw SM LOGISTIC
Salon Magia Wnętrz
Zespół Radców Prawnych „Jurysta”
WADRAS S.J. | Ryszard Potempa, Paweł Kozioł
ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie
TECH STEROWNIKI polski producent sterowania ogrzewaniem
SONNIGER Polska – europejski dostawca nowoczesnych i ekonomicznych urządzeń do ogrzewania przemysłowego
Salon VISION EXPRESS | Andrychów, ul. Krakowska
Focus Finanse Sp. z o. o. | Właściwi Eksperci. Właściwa Perspektyw0
Patroni medialni:
Nowiny Andrychowskie
Radio Andrychów
portal Wadowice24.pl
gazeta i portal MamNewsa
Partnerzy:
Straż Miejska w Andrychowie
Organizator:
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content