Przejdź do treści

KONCERT PLATEAU „O MIŁOŚCI NIEBANALNIE – OD GRECHUTY DO COHENA”

Kultura, 19 października 2022 08:30

Zapraszamy na Koncert Przy Lampce - 21 październik 2022 godzina 19:00. Bilety do kupienia na stronie WCK oraz w sekretariacie w dniu koncertu. Ilość miejsc ograniczona.

Słyną z fenomenalnych koncertów, których zagrali już ponad 900! Twórcy bestsellerowego albumu „Projekt Grechuta” (z odważnymi aranżacjami piosenek Mistrza), autorzy przebojów „Niebezpiecznie piękny świt”, „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk), ale przede wszystkim – zespół który na żywo potrafi zaczarować, wzruszyć i rozbawić publiczność do łez.

Ich koncerty są unikalnym połączeniem liryki i elementów kabaretowych z dużą dawką autoironii.  Mimo rzadkiej obecności zespołu w mediach, występy Plateau często są wyprzedane do ostatniego miejsca. Zespół bawi się muzyką, używając nie tylko gitar, ale także… piły do drewna, butelki czy cymbałek.

Występowali zarówno na otwarciu Przystanku Woodstock (dla pół miliona osób!) jak i w Filharmonii Narodowej, Teatrze Roma, łódzkiej Atlas Arenie i legendarnej „Piwnicy Pod Baranami”. Mają na koncie sześć płyt i współpracę z takimi artystami jak: Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Wojciech Waglewski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Lech Janerka. 

Ich autorskie piosenki mają ponad pięć milionów odsłon w internecie. Są twórcami przebojów „Niebezpiecznie piękny świt”, „Nic nie pachnie jak Ty (z gościnnym udziałem Renaty Przemyk) oraz „Najbardziej”.

Tym razem wystąpią z własnymi i niepowtarzalnymi wersjami utworów Leonarda Cohena (w nowych tłumaczeniach, które umieścili na swojej najnowszej płycie „Projekt Cohen”), Marka Grechuty (którego utwory nagrali na albumie „Projekt Grechuta”) oraz w autorskim repertuarze. 

To trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo!

Cena regularna: 40,00 zł w dniu koncertu: 40.00

Skład zespołu:

Michał Szulim – wokal, teksty, gitara

Karol Kowalczyk – gitary

Marcin Lizak – bas, gitara, akordeon

Źródło: WCK

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content