Przejdź do treści

Koncert papiesko-patriotyczny w wykonaniu Orkiestry z Roczyn

Kultura, 21 listopada 2023 08:54

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach serdecznie zaprasza na Koncert PAPIESKO-PATRIOTYCZNY w ramach zadania publicznego Mecenat Małopolski 2023, który odbędzie się w najbliższą sobotę 25 listopada o godzinie 18:30. (Po Mszy Świętej o godzinie 18:00) w Kościele Parafialnym pw. Św. Macieja w Andrychowie.

Orkiestra z Roczyn wraz z wokalistką Izabelą Bąk pod batutą mgr Romana Marczyńskiego zaprezentuje ulubione piosenki naszego Papieża Jana Pawła II. Usłyszymy m.in. „Barkę”, „ABBA Ojcze”, „Czarną Madonnę oraz „Leć muzyczko”.

Natomiast w II części koncertu Orkiestra z Roczyn zaprezentuje szeroki repertuar utworów patriotycznych m.in. „Rozkwitały pąki białych róż”, „Ojczyzno ma” czy „Czerwone maki pod Monte Cassino” i inne ciekawe aranżacje.

Podczas Koncertu Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach oraz jej dyrygent Roman Marczyński otrzymają Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będzie to podsumowanie ponad 150-letniej działalności Orkiestry z Roczyn.
Zapraszamy!

Źródło: Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content